İllustratorde bozulan dosya hakkında.

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustratorde bozulan dosya hakkında. Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, bi kaç gün önce hazırlamış olduğum 8 sayfalık Ai dosyasını şimdi açmak istiyorum ancak " Can't open the illustration. Could not complete the requested operation." böyle ...

yakup6522 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yakup6522

Grafiker / İstanbul

Alt 08-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, bi kaç gün önce hazırlamış olduğum 8 sayfalık Ai dosyasını şimdi açmak istiyorum ancak " Can't open the illustration. Could not complete the requested operation." böyle bi uyarı penceresi açılıyor ve OK dediğimde sayfalarımdaki çalışmaların bir çoğunun yok olduğunu (8 sayfadan 6'sı tamamen boş) bazılarının ise yarım olduğunu görüyorum. Daha önce birkaç kez daha olmuştu, sorunu çözemedim. Sizce bu durum neden kaynaklanıyo olabilir. :sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 08-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ram yetersiz kalıyor olabilir. Çalışan diğer programları kapatıp restart çözümdür. Ama tavsiyem çoklu sayfada, çok görsel, lens ve efect kullandıysanız ayrı sayfalarda çalışmanız..

Bir diğer çözümde işi copyalayıp (ctrl C) başka bir sayfaya başka bir isimle kaydetmenizdir.
Bu mesajdan alıntı yap
yakup6522 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yakup6522

Grafiker / İstanbul

Alt 08-03-2010 #3
kopyalayabileceğim bişey bulsam denerim ama dediğim gibi şimdi açıyorum işi sayfalar bomboş. Fakat aynı işi PDF kaydetmiştim noolur noolmaz diye onda bazı sayfalar gözüküyor. Hatta ilk kaydettiğim PDF tamamını gösteriyo ancak ikinci PDF'te de kayıplar olmuş. İllustratorde sağlam PDF'i de açmak istiyorum onuda açmıyo. Anlamadım gitti.
Bu mesajdan alıntı yap