illustratorde cızgıye gore resme sekıl verme

Illustrator - illustratorde cızgıye gore resme sekıl verme Sponsorlu Bağlantılar İllustrator'de bır kutu tasarımında verılen dıe-cut yanı cızgı sekıllerıne gore resmı oturtmak ıstıyorum bunu nasıl yapabılırm tskler sımıdıden...

aksu_sdu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 29-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İllustrator'de bır kutu tasarımında verılen dıe-cut yanı cızgı sekıllerıne gore resmı oturtmak ıstıyorum bunu nasıl yapabılırm tskler sımıdıden
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

insidethefire isimli Üye şimdilik offline konumundadır

insidethefire

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
perspektifi photoshopta versen, hem daha kolay olur senin için, illustratorde yapiliyomu bende bilmiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Bu mesajdan alıntı yap

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 29-05-2009 #4
tesekkurler kasta senın yontemını denemeden once ; insidethefair perspektifi photoshopa vermek nasıl oluyor ? aslında photoshop a daha cok hakımım ..
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 29-05-2009 #5
tesekkurler kasta senın yontemını denemeden once ; insidethefair perspektifi photoshopa vermek nasıl oluyor ? aslında photoshop a daha cok hakımım ..
işte bunun için PS ve Ai Adobe olsa bile aynı değil... ama benzer seçenekler var... bence benim verdiğim linki inceleyiniz... deneme yapın..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 29-05-2009 #6
Ps de yapacaksan warp ayarlamalarına bak istersen.. Kasta'nın verdiği seçenek daha basit..Çiz, seç, uygula..
Bu mesajdan alıntı yap

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 30-05-2009 #7
kasta dedıgın yontemı uyguladım fakat resım resım kotu oldu kaydı yanı kıvrımlı bır sekle verıyorum ben resmı bu kaymayı duzeltmenın yolu var mıdır , cok tesekkur ederım bu arada.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 30-05-2009 #8
kasta dedıgın yontemı uyguladım fakat resım resım kotu oldu kaydı yanı kıvrımlı bır sekle verıyorum ben resmı bu kaymayı duzeltmenın yolu var mıdır , cok tesekkur ederım bu arada.
Yaptığını ve yapmak istediğini görsel olarak eklermisin?
Bu mesajdan alıntı yap
insidethefire isimli Üye şimdilik offline konumundadır

insidethefire

Grafiker / Yurtdışı

Alt 30-05-2009 #9
kasta teşekkür ederim bende bilmiyodum illustratorde nasıl yapıldığını, arkadaşın sorusu sayesinde bende yararlanmış oldum, guzel bi anlatım saol illustratorde cızgıye gore resme sekıl verme
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 30-05-2009 #10
normaldır... eğer pbjenize kavram bir taraf yapacaksınız, resim doğal olarak kavram şekli alacak... tam olarak ne yapmak istiyorsunuz resim olmadan anlamak zor...

bir seçenek daha var, madem düze bir görsel sahibi olmak istiyorsunuz... obje çizin, resmi açın, daha sonra obje en üzte taşıdıktan sonra resmi üzerine istediğiniz gibi yerleştıkren sonra, resim ve obje seçin : Obje - Clipping Mask - Make demelisiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları