illustrator'de copy layer style

Illustrator - illustrator'de copy layer style ...

aksu_sdu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İllustratorde ps.dekı gb copy layer style , paste layer style seçenegı var mıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 08-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eyedropper tool (İ) aracı aldığımız zaman simge üzerine maus ile çift tıklayarak karşımıza menü çıkar... o menü içinde solda olan ayarlara Apperanse yazan yer kutucuk seçili hale getiriyoruz...

Böylece daha önce her hangi bir objeye verdiğiniz efect yeni çizelen objeye çok kolay verebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #3
o kutuyu sectım ama nasıl kopyalayacagım sımdı ben yapamadım bunu?

hı sectım oldu sımdı kasta tesekkurler ya eklentı olarak 3d efeckt ındırebılıyormuyuz bıde bu arada bevel emboss u da soylersen nerden bulacagımı sevınırım tsk.
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 08-05-2009 #4
pardon ama sanırsam siz illustrator photoshop'a benzettınız, aynı olduğuna... yok öyle değil...

Bevel & Embos efecti yok....

eklenti olarak 3D efekt eklemek? zaten o efekt var... Filter - 3D - ....

bir rica daha illustrator dersleri ve illustrator soru ve sorunlarınız inceleyin.... ilk başlayanlar için çok yararlı bilgi bulabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #5
paylasımın ıcın tsk ederım ama , sankı apperance paletınde bevel effect ısmöı gordum onun ıcın sordum ayrıca 3d effect ıcın de ok Filter - 3d değil window - Graphic style libraries - 3D effects 'den bahsettım ek olur mu dıye ?
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 08-05-2009 #6
paylasımın ıcın tsk ederım ama , sankı apperance paletınde bevel effect ısmöı gordum onun ıcın sordum ayrıca 3d effect ıcın de ok Filter - 3d değil window - Graphic style libraries - 3D effects 'den bahsettım ek olur mu dıye ?
İllustrator CS 3 : Filter - 3D
İİlustrator CS 4 : Effect - 3D - Extrude & Bevel Options Bevel & Embos değil o efect yani benzemiyor bile... objelere 3D efect veriyor...

Sizin söylediğiniz Grafik Styles - yani hazır 3D objeler...

benim söylemek istediğim herhangi harf yazın mesela A, daha sonra Efect - 3D - Extrude & Bevel verin... o zaman ne demek istediğim anlarsınız
Bu mesajdan alıntı yap

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #7
Kasta cok tesekkur ederım sana dedıgını yaptım anladım suan ama extrude bevel ın harfte rengını degıstırebılırmıyım bu konudada yardım edermısın..
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 08-05-2009 #8
evet. beyaz OK aldığınız zaman harf üzerine tıklağınca renk kutucuk üzerine gelip, çift tıklayarak, renk paletinde isteiğiniz rengi seçebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap