Illustrator'de duman efekti

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustrator'de duman efekti ...

efejr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efejr

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 20-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar illustrator de duman efekti yapacağım. Şu linki buldum: Cool Smoke Effect Created in Adobe Illustrator | Weblash.net ing. olduğundan anlamadım. Yardımcı olur musunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yontucu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yontucu(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dumanın şekline göre pentool ile bir çizgi çek, çektiğin çizginin karşısına ikinci bir çizgiyi çek. Daha sonra bunların arasını sürüyle çizgi çekmek içinde blend wand tool kullanman gerekir. Toolların içerisine bakarsan bulursun, bulamazsan kısa yolu (W). Bu tuşu seçtikten sonra ilk önce birinci çizgine bir defa tıkla daha sonra ikinci çizgine tıkla. Aralara çizgiler attığını göreceksin.

Göremediğin taktirde blend wand tool'un üzerine çift tıkla çıkan pencereden "SPECIFIED STES" seçeneğini seç ve yukarıda sayı yazman için bırakılan boşluğada 60lı rakamlar girmen yeterli olucaktır. ( rakam girdiğin yer araya attığın çizgilerin sayısını belirler)

Bunu yaptıktan sonrada effect bölümünden gaussian blur'u verdin mi işlem tamamdır, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
gulli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 20-06-2012 #3
Çizemem Diyorsan Fırça indir
Download smoke brush pack
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 20-06-2012 #4
photoshopun o kadar çok duman fırçası varki .. Bende sırf bir klasör sadece duman fırçası var Illustrator'de duman efekti

Dumanı ps de yapıp, png olarak kaydedip ai de açabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap