Illustratorde export ettiğim bir dosyanın boyutu PS ye göre daha büyük çıkıyor ?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustratorde export ettiğim bir dosyanın boyutu PS ye göre daha büyük çıkıyor ? ...

Illustratorde export ettiğim bir dosyanın boyutu PS ye göre daha büyük çıkıyor ?
MehmetRecepOzdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 21-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba.Elimde bi 1307x280 boyutunda bi çalışma var photoshopta hazırladığım bunu AI ye aktarıp işlemleri gerçekleştiriyorum ancak export ettiğim zaman format her ne olursa olsun boyut 1307x280 çıkmıyor daha büyük oluyor bunu nasıl ayarlayabilirim tam boyutlarda çıkması için?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

uguraydogar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguraydogar

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu durum tamamen çözünürlükle alakalı. Photoshopta hazırladığın çalışman 1307x280 px ve

Illustrator e aldın gerekli uygulamalarını yaptın örneğin tekrar jpg yapacaksın. Burada önemli

olan çalışmanı Photoshoptan kaç dpi aldığındır eğer 300 dpi alıp Illustrator de jpg yaparken

300 dpi yaparsan sorun yaşamazsın. Ama PS den 100 dpi aldın ve Illustrator de 300 dpi

jpg yaparsan ps de tekrar açtığında pixel ölçüsü büyür ama "mm" ölçüsü değişmez.
Bu mesajdan alıntı yap
MehmetRecepOzdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 30-12-2010 #3
Evet dostum bu problemi buraya yazdıktan sonra deneme-yanılma yöntemiyle gördüm Illustratorde export ettiğim bir dosyanın boyutu PS ye göre daha büyük çıkıyor ? Çok saol
Bu mesajdan alıntı yap
SZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SZ(34)

Grafiker / İzmir

Alt 30-12-2010 #4
Faydalı oldu teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap