İllustrator'de Export ile Jpeg yapılınca çıkan beyaz kenar sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustrator'de Export ile Jpeg yapılınca çıkan beyaz kenar sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, İllüstrator'de Export yapıp jpeg formatında kayıt ettiğimde yapılan çalışma boyutuna ek olarak 1 cm veya 2 cm arası bir kalınlıkta beyaz şerit çekiyor, genelde sayfanın sağına ...

ghg91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ghg91

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 12-01-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,
İllüstrator'de Export yapıp jpeg formatında kayıt ettiğimde yapılan çalışma boyutuna ek olarak 1 cm veya 2 cm arası bir kalınlıkta beyaz şerit çekiyor, genelde sayfanın sağına ve soluna geliyor bu şerit. Programı kullanmaya başladığımda bu sorun yoktu. Yeni yeni olmaya başladı ve işin garip yanı iş yerimdeki bilgisayarda ve evimde ki bilgisayarda da bu sorun oldu. Ne yapmam gerekir. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

leicageo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leicageo

Hiç Biri / Ankara

Alt 18-01-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
export jpeg yaptığında use artboard seçeneğini aktifleştir. Sorundan bunu anladım.
Bu mesajdan alıntı yap
byhemsinli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byhemsinli(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2015 #3
çalışmanızın çalışma alanında olduğundan emin olun.
Bu mesajdan alıntı yap
ghg91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ghg91

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 20-01-2015 #4
export jpeg yaptığında use artboard seçeneğini aktifleştir. Sorundan bunu anladım.
Teşekkürler dediğinizi yaptığımda oldu, peki bu use artboard seçeneğini aktifleştirmediğimiz zaman çıkan beyazlığın farklı bir kullanım amacı varmı
Bu mesajdan alıntı yap
leicageo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leicageo

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-01-2015 #5
Teşekkürler dediğinizi yaptığımda oldu, peki bu use artboard seçeneğini aktifleştirmediğimiz zaman çıkan beyazlığın farklı bir kullanım amacı varmı
yeni bir proje açarken örneğin 40x60 cm belirledin.

Yaptığın çizim alanı ise 25x35cm olsun.

use artboard işaretlediğinde 40x60 , işaretlemediğinde 25x35 lik kısmın etrafını beyaz yaparak alır. 40x60 a tamamlar yani.
Bu mesajdan alıntı yap