Illustratorde Export Sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustratorde Export Sorunu Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar, Illustratorde çalışmada clipping mask yaptığım zaman, jpeg olarak export ettiğimde maskli objenin içine gömdüğüm nesnenin sınırlarından itibaren resmi alıyor, bu da jpeg ettiğim çalışmanın kenarlarının hep ...

enverî isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enverî

Grafiker / İstanbul

Alt 06-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar,
Illustratorde çalışmada clipping mask yaptığım zaman, jpeg olarak export ettiğimde maskli objenin içine gömdüğüm nesnenin sınırlarından itibaren resmi alıyor, bu da jpeg ettiğim çalışmanın kenarlarının hep beyaz olarak gözükmesine neden oluyor. yani çalışmanın hemen kenarlarından değil de cliplediğim nesnenin -görünmeyen- sınırlarını da baz alıyor export ederken. tıpkı ekteki resimde olduğu gibi:

halbuki ben bu şekilde olmasını istiyorum:

bunu nasıl yapmalıyım, yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 06-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
crop area tool ile çalışmanın neresinden jpeg almak istiyorsanız o kadarını işaretleyin ve daha sonra export işlemi yapın
Bu mesajdan alıntı yap
reis türkoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reis türkoğlu

Grafiker / İstanbul

Alt 09-05-2011 #3
ilginiz için teşekkür ederim yalnız bu eklenti CS3'te var bense CS2 kullanıyorum. Acaba CS2'de bunu nasıl yapabilirim, bir bilginiz var mı?
Bu mesajdan alıntı yap