illustratör'de export

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustratör'de export ...

illustratör'de export
Vogo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Vogo

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

illustratör'de export

Alt 03-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar çok soru soruyorum ama baya kasıyorum öğrenmek için bu programı.işim de bu değil gerçi ama hobi oldu.
şimdi ben illustrator da yaptığım bir logoyu indesign a kalitesi bozulmadan nasıl atabilirim. jpeg olarak kaydediyorum ama görüntü kalitesi bozuluyor.bunun yolları nelerdir.bi kaç yöntem mi vardır?bilen arkadaşlar bir zahmet yardım ederlerse sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Vogo

Alt 03-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yok mudur bilen acaba?
illustrator da istediğim gibi boyutunu oynuyorum ama indesign a atınca boyutuyla oynayamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 03-01-2010 #3
Merhaba arkadaşım illustrator de yaptığın vektörel logoyu veya çizimi ctrl+c yapıp indesing'a ctrl+v yapıp vektörel çizim olarak aktarabilirsin bitmap resim yani bildiğimiz resimleride photoshop vasıtasıyla veya herhangi resim işleme programları ile CYMK tif'e çevirerek indesing'a atacaksın ama 72 dpi lık bir resmi image size'dan Resempla image seçeneğini kaldırıp diğer ikisi işaretli olup 300 dpi yapacaksın indesing'a attıktan sonra görseli küçültebilirsin ama büyütme yapma vede indesign'da resimler imaj işleme programlarındaki gibi net gözükmez umarım yardımcı olabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap

Vogo

Alt 03-01-2010 #4
teşekkür ederim.gayet açıklayıcı ve yardımcı oldun.
Bu mesajdan alıntı yap