İllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri

Illustrator Dersleri - İllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri ...

Like Tree6Likes

Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(23)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Volkan Tekin'in açtığı cd ölçüleri konusu tekrar güncellenince gördüm ve aklıma geldi.. Cd Cd dış kapak iç kitapçık banner boyutları , kartvizit , t-shirt vb her türlü ölçüyü bulabileceğiniz bir menü var bunu biliyor muydunuz ?

Pclerde..
File > New From Template > Blank Templates'in içinde

Maclerde
File > New From Template > Basic > Blank Templates ' ın içinde

Hazır kullanılan şablonlar sürüme göre değişmekte ve seçenekleri artmaktadır..

Umarım bu bir ders sayılabilir.. Faydalı olabileceğini düşündüm İllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Atlanturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 04-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Teşekkürler bilgiler için. Ben bir soru sorayım, template'lerden cd aştık diyelim, o cd'nin boyutları gerçek cd ebatlarına eş mi oluyor?
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(30)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-08-2009 #3
Teşekkürler bilgiler için. Ben bir soru sorayım, template'lerden cd aştık diyelim, o cd'nin boyutları gerçek cd ebatlarına eş mi oluyor?
ben evet garçek diyip bana inanmayacaksınızİllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri

tdoğruya öğrenmek tek çözüm o cd şablonu seçip menü paletinde üst sol tarafında obje ölçü ilgili her şey görebilirsinizİllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri
Bu mesajdan alıntı yap

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 04-08-2009 #4
ben evet garçek diyip bana inanmayacaksınızİllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri

tdoğruya öğrenmek tek çözüm o cd şablonu seçip menü paletinde üst sol tarafında obje ölçü ilgili her şey görebilirsinizİllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri
Teşekkür ederim kasta. Illustratordan az çok anlıyorum. Yani diyorsunuz, objenin boyutlarına bakayım cm olarak, daha sonra ölçüp karşılaştırayım mı?
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(30)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 04-08-2009 #5
Teşekkür ederim kasta. Illustratordan az çok anlıyorum. Yani diyorsunuz, objenin boyutlarına bakayım cm olarak, daha sonra ölçüp karşılaştırayım mı?
e zaten cd (yuvarlak olanı) 10 cm x 10 cm (galibaİllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri)

kabı da 125 mm x 125 mm

o zaman şablonlarda da aynı ölçüler olmalı

P.S (evet aynı, birde çok güzelmiş iç - dış paylaşı her şey ayarlamışlar.... illustrator bizim işlerimiz çok rahatlatıyor ama biz hala illustrator programı sevmeye devam ediyoruzİllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri) )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 04-08-2009 #6
e zaten cd (yuvarlak olanı) 10 cm x 10 cm (galibaİllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri)

kabı da 125 mm x 125 mm

o zaman şablonlarda da aynı ölçüler olmalı

P.S (evet aynı, birde çok güzelmiş iç - dış paylaşı her şey ayarlamışlar.... illustrator bizim işlerimiz çok rahatlatıyor ama biz hala illustrator programı sevmeye devam ediyoruzİllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri) )
Bilgiler için teşekkür ederim. Geçenlerde bir cd yapmaya çalışıyorrdum, bir türlü emin olamamıştım İllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 05-08-2009 #7
gerçek çok yararlı oldu...teşekkürler paylaşım için..
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(23)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-08-2009 #8
Bilgiler için teşekkür ederim. Geçenlerde bir cd yapmaya çalışıyorrdum, bir türlü emin olamamıştım İllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri
Kesinlikle ölçülerin hepsi dogru ayrıca sadece cd değil daha bir çok hazır şablonu var bannerlardan bidonlara kadar bir çok bir çok şeyin hazır ölçüleri var ki hepsi doğru. Bunun yanı sıra mac kullananlarda pcden daha çok şablon olması beni üzmedi diyemem .. Ama işe yaricaklarından eminim..

gerçek çok yararlı oldu...teşekkürler paylaşım için..
Önemli değil..
Bu mesajdan alıntı yap
demoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demoN(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-08-2009 #9
Teşekkür ederim yararlı bilgi için İllustratorde Hazır Şablonlar Ve Ölçüleri
Bu mesajdan alıntı yap
burcuozenxx isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burcuozenxx

Grafiker / İstanbul

Alt 21-08-2009 #10
Çok teşekkürler benim için yararlı oldu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links