illustratörde mesh ile hazırlanmış bir işi sorunsuz mesh olarak corele nasıl alırım

Corel Draw - illustratörde mesh ile hazırlanmış bir işi sorunsuz mesh olarak corele nasıl alırım Sponsorlu Bağlantılar illustratörde mesh ile hazırlanmış bir işi sorunsuz mesh olarak corele nasıl alırım çagırdıgım mesh bozulmalar yaparak geliyor...

illustratörde mesh ile hazırlanmış bir işi sorunsuz mesh olarak corele nasıl alırım
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

illustratörde mesh ile hazırlanmış bir işi sorunsuz mesh olarak corele nasıl alırım çagırdıgım mesh bozulmalar yaparak geliyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sinsi-34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinsi-34

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
psd olarak kaydet sonra corelde import deyip al....
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 07-01-2009 #3
AI ile CorelDRAW'ın mesh kodları farklı olduğu için mesh'i düzenlenebilir mesh olarak aktarmanın bir yolu olmaması lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-01-2009 #4
AI ile CorelDRAW'ın mesh kodları farklı olduğu için mesh'i düzenlenebilir mesh olarak aktarmanın bir yolu olmaması lazım.
kürşad selam corele geliyor mesh ama biraz renklerde sapma ile geliyor varmıdır bi yöntem diye bakıyorum teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 07-01-2009 #5
kürşad selam corele geliyor mesh ama biraz renklerde sapma ile geliyor varmıdır bi yöntem diye bakıyorum teşekkürler
mesh olarak mı geliyor? çok ilginç...
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 08-01-2009 #6
Evet, CS2 biçiminde kaydedince CorelDRAW doğrudan Aİ meshlerini mesh fill olarak aktarabiliyor. Bu çok güzel bir özellik fakat yine de Aİ ve CD nin mesh yapıları birbirinden farklı olduğu için renk geçişleri birbirini tutmuyor.
Bu mesajdan alıntı yap
hbA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hbA

Grafiker

Alt 19-01-2009 #7
Corel Draw Renkleri Baskıya Daha Uygun Hale Getiriyor Yani CMYK yı daha çok destekliyor. Bence Bi sorun Olmaz Matbaa Aşamalarına Dikkat ederlerse bi problem yok....Yanılıyormuyum illustratörde mesh ile hazırlanmış bir işi sorunsuz mesh olarak corele nasıl alırım
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-01-2009 #8
Corel Draw Renkleri Baskıya Daha Uygun Hale Getiriyor Yani CMYK yı daha çok destekliyor. Bence Bi sorun Olmaz Matbaa Aşamalarına Dikkat ederlerse bi problem yok....Yanılıyormuyum illustratörde mesh ile hazırlanmış bir işi sorunsuz mesh olarak corele nasıl alırım
CorelDRAW renk geçişlerini baskıya daha uygun gösterir fakat sorun bu değil. Sorun illustrator'un mesh özelliği ile CorelDRAW'ın mesh özelliği arasındaki farklılıktan kaynaklanıyor. Reside AI'de oluşturulmuş bir meshin Corel ve AI görüntüleri ve altında da baskı sonuçlarını göstermeye çalıştım. Farklılık mesh şeklinin uygulamasından geliyor. Noktalar ile alanlar arasındaki renk geçişlerini her iki program da farklı algoritmalarla uyguluyor. Aynı meshi almak biraz zor olsa da imkansız değil. Yine de en iyi çözüm rasterize ederek programlar arası aktarım yapmak.

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
alirim, bir, corele, hazirlanmis, ile, illustratorde, isi, mesh, nasil, olarak, sorunsuz