illustrator'de nokta değeri görme.?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustrator'de nokta değeri görme.? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Adobe illustrator'de nokta değeri görebiliyor muyuz ? yani photoshopta eye dropper yada marque aracını resmin üzerinde gezdirdiğimizde bize orada tam olarak hangi renkten kaç nokta (tram) var ...

by_mysterious isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_mysterious

Grafiker / İzmir

Alt 09-07-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Adobe illustrator'de nokta değeri görebiliyor muyuz ? yani photoshopta eye dropper yada marque aracını resmin üzerinde gezdirdiğimizde bize orada tam olarak hangi renkten kaç nokta (tram) var net olarak gösteriyor fakat ben bu olayı illutratorde başamadım..

Aslında eye dropper aracı bu konuda büyük ölçüde yardımcı oluyor fakat benim amacım özellikle degradelerin geçişleri arasındaki yada bitimindeki gerçek tram değerini ölçebilmek..

yardım ve paylaşımlarınız için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 09-07-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
vektörel bir programda pixel değerlerini görememeniz oldukça normaldir. Gradient aracında seçtiğiniz renge istediğiniz tram değerini vermeniz mümkündür. Degrededeki herhangi bir rengin yine degre aracı/paneli vasıtasıyla tramını görmeniz mümkündür. Bu panelde "Opacity" bu işede yarayabilen güzel bir kardeşimizdir.

Ancak PS deki gibi bir sistem, çizgisel tabanlı bir program olan Aİ de mümkün değil.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap