İllustratorde Paragrafı Bloklama Sorunu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustratorde Paragrafı Bloklama Sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, çok sıklıkla karşılaştığım bi sorunum var CS3/CS4 kullanıyorum, ancak aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi, yazı alanını açtıktan sonra yazmama rağmen paragrafı tam olarak sağdan ve soldan ...

yakup6522 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yakup6522

Grafiker / İstanbul

Alt 06-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, çok sıklıkla karşılaştığım bi sorunum var CS3/CS4 kullanıyorum, ancak aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi, yazı alanını açtıktan sonra yazmama rağmen paragrafı tam olarak sağdan ve soldan blok yapamıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 06-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tools tan, Type tool u seçerek bir kare oluşturun ve yazınızı kopyalayıp yapıştırın.
Bu mesajdan alıntı yap
fora18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fora18

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2010 #3
Evet kare açaarak yapıyorsun ama bazen aralıkları o kadar çok saçmalıyor ki yada çok uzun bir metin varsa yada çok sayfalı bir çalışman varsa copy past yaparak gözünden kaçabiliyor. Freehande bu iş aynı worddeki gibi iki yana yasla seçeneği ile çok basit ile imgelendirebiliyordun. Şimdi adobe soruyorum bu tool eğer register değilse... değil ki frehnadi satın aldılar frehande olan bir eklentiyi sen nasıl olurda photshopdaki gibi metin kutusu açarak yap bunu dersin. Her alt versiyon üst versiyona göre daha kötü olması gerikirken bazen bak cs3 de vardı o yada frehande vardı o dersek bu nasıl bir yeni sürüm olabilirki. ben bunu yıllardır photoshopda tartıştım. hadi onu mantığım kabul ediyorda illustrator bunu yapmıyorsu yuh.
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 11-08-2010 #4
Ben anlamadım nedemek istediğiniz çok da merak ettim acaba resim ekleyebilirmisiniz?

Eğer metin kutusu açarak ileri metin işlemleri yaptırabilmekten bahsediyorsanız ve normal text toolla yazılan metnin yetersizliğiyse kastınız bu ai için önemli bir şarttı. Çok ileri ama kısa metin düzenlemeleri (efektler filtreler transformalar bakımından) bu özellik çok işe yarar. Siz freehand gibi sade ve pratik özellikle sunan bir yazılımla aiyi karşılaştırarak hata ediyorsunuz. Adobe yazılımları içinde en ileri metin düzenlemesi özellikleri indesigndedir. Eğer baskı tasarım işi yapıyorsanız kullanmanız gereken yazılım id'dir, ai değil. Aİ ancak size yardımcı, yaratıcı bir yazılım olabilir. Bu hata hep yapılıyor. Adamlar mizanpajın, baskı tasarım programının kıralını yapmışlar ellerinde 20 den fazla yazılım her yazılıma aynı özellikleri koyacak değiller ya.

Hem o kadar ileri metin özellikleri çalışmaları photoshopta yapılır mı?. Her şeyin bir yeri var.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 13-08-2010 #5
tireleme yaptırmazsanız, justified hizalama yapamazsınız. Bu word de dahil tüm programlar için böyledir.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-08-2010 #6
Bunu kastedebilceği aklıma geldi ama o kadar da olmaz dedim.İllustratorde Paragrafı Bloklama Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
fora18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fora18

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2010 #7
ben karşılaştırma yapmıyorum ama çok basit bak frehand de bu iş yaz sonra tıkla her iki yöne yaslasın id var evet ama onda varsa bunda olmasın ne kadar doğru. ben bunu katılmıyorum. her programın yeri başka evet. Örn; Bir tane resim var arka planı değiştirip üstüne 3 cümle iki satır yazacaksın. Photosopda arka zamini değiştirip id geçip o iki satır yazıyı iyi yana yaslaması için mi kullanacağım. İşte bak bu saçma. ama oysaki photoshop buna izin verse hemen çok basit bir şekilde tek tıklayarak yapabilsek harika olmaz mı ? ben zaten dergi yapalım demiyorum ama seni seviyorum altına bir tanem yazısını iki yana yaslamak için illa id geçerek yada tool açarak mı yazacam. 20 değil 200 tane de program dahi olsa adobe nin temel vazgeçilmez parçaları hepsinde bir kere olması gerekir. sonrası özelliklere göre dağılabilir. işte iki yana yaslamak benim gözümde temel ana parçadır.
Bu mesajdan alıntı yap

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 18-08-2010 #8
Usta bu bir yazılım sorunu değil mantık sorunudur. Bir yazılım tireleme vermeden iki yana paragrafı yaslarsa sorun çıkar. Çünkü kelimeler aynı boyda değildir. Ne freehand ne başka yazılım bunu doğru yapamaz.
Bu mesajdan alıntı yap
yakup6522 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yakup6522

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2010 #9
Arakadaşlar örnek bi resim ekte. Yazı alanı açarak yazını kopyalıyorum, tireleme açık, sağ sol bloklu (yarım satırlar sola blok), Tireleme dili Türkçe olduğu halde bazı kelimeler tirelenemiyor. Acaba programdanmı kaynaklı yoksa benmi hata yapıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
hardines isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hardines

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-10-2014 #10
ahkam keserek sorun çözülmez. arkadaş düz mantık sormuş bu böyle neden değil adobenin satış temsilcisi kesilmene yada ahkam kesmeye gerek yok burada kimse kimsenin üstü değil insanlara kızmaya hakkın yok
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları