İllustratorde resmi transparan nasıl yapabilirim?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustratorde resmi transparan nasıl yapabilirim? ...

beterböcük isimli Üye şimdilik offline konumundadır

beterböcük

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 07-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar ,illustrator de bir broşür hazırladım. Bu broşüre bir resim eklemeye çalıştığımda etrafında beyaz bir tabaka ile resmi ekliyor.Ben resmin o beyaz kısmının olmasını istemiyorum İllustrator de transparan yapma özelliği bulamadım .Nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Objeyi seçin, yukarıda opacity yazdığını görürsünüz, oradaki değeri 100'ün altına düşürün...
Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-03-2010 #3
İzlediğiniz yol öncelikle yanlış. Kullanacağınız görseli Photoshop' da dekube edip, dekube ettiğiniz path i File>Export>Path to Illustrator ile Illustrator formatında kaydettikten sonra, Illustrator programında dekube ettiğiniz görsel ile kaydettiğiniz path i seçerek (kaydedilen path üstte olamlı), Object>Clipping Mask>Make komutu vererek kenardaki beyazlıklardan kurtulup Illustrator programında rahatça çalışabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-03-2010 #4
Teşekkür ederim Yunus, soruyu bir hayli yanlış anlamışım.
Bu mesajdan alıntı yap