illustrator'de sayfayı tasıma

Illustrator - illustrator'de sayfayı tasıma Sponsorlu Bağlantılar İllustratorde 22 x 30,7 calısma sayfası actım kesim paylarını ayarlayacagım,ama sayfam 0,0'dan baslamıyor ve ben calısma sayfamın yerını nasıl değiştirebilirim...???...

aksu_sdu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 26-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İllustratorde 22 x 30,7 calısma sayfası actım kesim paylarını ayarlayacagım,ama sayfam 0,0'dan baslamıyor ve ben calısma sayfamın yerını nasıl değiştirebilirim...???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

budabua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

budabua

Grafiker / İzmir

Alt 26-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
cetvellerin kesişim yerinden mause ile çekerseniz istediğniz noktadan başlangıç kısmını ayarlayabilirsiz. ayrıca illustratorun hangi versiyonunu kullanıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 26-02-2009 #3
cs3 ama o cetveller ıcın ben sayfayı nasıl 0'dan baslatabılırım dıye sormustum..
Bu mesajdan alıntı yap
budabua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

budabua

Grafiker / İzmir

Alt 26-02-2009 #4
illustratorde öncelikle sayfa taşıma şeklinde bir özellik yok normal olarak yeni sayfa açtığınızda sağ köşe 0 olarak gelir. eğer yanlış anlamıyorsam köşe 0 noktasından başlamıyor.
yine yukarda yazdığım öneriden başka bir yol olduğunu sanmıyorum. köşeden çekeceğiniz hizalama ile istediğiniz nokta 0 olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

aksu_sdu

Grafiker / İstanbul

Alt 26-02-2009 #5
hım ok ya ben ılk sayfayı actım sonra boyut değiştirdim ondan sorun olodu sımdı yok tsk.
Bu mesajdan alıntı yap