Illustratorde selection tool ile çizimler seçilemiyor

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Illustratorde selection tool ile çizimler seçilemiyor ...

katman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

katman

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Illistratorde selection tool ile çizdigim hiç bir şekli seçemiyor dolayısıyla boyutuna da müdahale edemiyorum.yani bir kare çizdigimi düsünelim o kareyi ilk çizdigim an mausun solunu bıraktıgımda boyut aynen o şekil kalıyor onu selectionla seçipte boyutuna müdahale edemiyorum yardımcı olursanız sevinirm tesekkurler:sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tilbeist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tilbeist

Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
direct selection tool ile seçebiliyor musunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
EsPriTüeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EsPriTüeL

Grafiker / İstanbul

Alt 14-10-2012 #3
Dediğinden hiçbirşey anlamadım ? selection tool ile çizdigim hiç bir şekli seçemiyor Bu araç çizim aracı değil ki ?

Rentangle Tool ile bir kare çizdikten sonra onu seçemiyor musun yani ? Nesnenin kilitli bir grup içinde olmadığından emin ol.

Not:Konu başlığı pek iç açıcı değil Illustratorde selection tool ile çizimler seçilemiyor
Bu mesajdan alıntı yap

katman

Hiç Biri / İstanbul

help help

Alt 15-10-2012 #4
öncelikle ilginize teşekkürler.anlatmak istedigim şu örnegin bir yıldız aracını aldım yada bir kare çizim aracını aldım ve o yıldızı seçtim ve iç rengini verdim sonra büyütmek yada küçültmek istiyorum bunun için selection tol aracını seçiyorum dilmi. selection tol aracı ile çizdigim şekli seçiyorum.. fakat üzerinde hiç bir oynama yapamıyorum ...:sanat: daha 2 3 gün evveline kadar byle bişey yoktu ne olduysa bilmiyorum .teşekkurler saygılar ustalarıma....hayır hayır çizdigim şeklın kitli olup olmadıgınada baktım dil
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 16-10-2012 #5
öncelikle ilginize teşekkürler.anlatmak istedigim şu örnegin bir yıldız aracını aldım yada bir kare çizim aracını aldım ve o yıldızı seçtim ve iç rengini verdim sonra büyütmek yada küçültmek istiyorum bunun için selection tol aracını seçiyorum dilmi. selection tol aracı ile çizdigim şekli seçiyorum.. fakat üzerinde hiç bir oynama yapamıyorum ...:sanat: daha 2 3 gün evveline kadar byle bişey yoktu ne olduysa bilmiyorum .teşekkurler saygılar ustalarıma....hayır hayır çizdigim şeklın kitli olup olmadıgınada baktım dil
Genelde gruplarken başımıza gelen yegane sorun. G yerine H harfine basmışsınız.

CTRL + H yaparsanız düzelir. Edges i kalmışsınızdır.
Bu mesajdan alıntı yap

katman

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2012 #6
hayır malesef seçemiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-10-2012 #7
View > Show Bounding Box (Ctrl + Shift + B)
Bir deneyin...
Bu mesajdan alıntı yap

Kapat
Şifremi Unuttum?