illustratörde tint

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustratörde tint ...

illustratörde tint
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

illustratörde tint

Alt 08-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İllustratörde tints i bir türlü bulamadım. Yani bir rengin %10 unu nerden veriyorduk ecaba. Şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
siz bana illustrarörde tintsi gösterin bende size fh de tintsi göstereyim
Bu mesajdan alıntı yap
isotasarım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

isotasarım

Grafiker / İstanbul

Alt 12-01-2010 #3
rengin üzerine bir kere tıkla color paletinde seçtiğin rengin skalası çıkacak istediğin değere getir hepsi bukadar.
Bu mesajdan alıntı yap

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-01-2010 #4
rengin üzerine bir kere tıkla color paletinde seçtiğin rengin skalası çıkacak istediğin değere getir hepsi bukadar.
ilgin için teşekkür ederim.. Ben o zaman %10c %25m %40 y %10 k renk karışımının %15 ini nasıl görebilirim. Bunu görmek için her rengin %15 ini hesap makineasıyla hesaplayıp o değeri her rengin karşısındaki yuzdeliğe yazmam mı gerekiyor. yani %25m için = %25/100*/15 mi yapmam gerekiyor.. ve diğer renklerede aynı işlemimi yapmalıyım. Bu iş bu kadar zor mudur. Eğer zorsa matematik kursuna gitmelimiyim..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 15-01-2010 #5
bir kutucuk veya yuvarlak içinde renklerinizi belirledikten sonra Swatches panelinde renklerinizi belirleyin. Sonra Renk panelinde, T imlecini sürükleyin veya renk değerlerinizi değiştirmek için metin kutusuna bir değer girin. Tint aralığı 0% 100% arasındadır. Eğer Tint imlecini göremiyorsanız > Show Options içinde Color panel menu şeklinde ibare olmaıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2010 #6
Objenizi tintini almak istediğiniz renk ile renklendirin. Swatches paletinde vermiş olduğunuz rengin üstünü çift tıklatın. Çıkan pencerede global seçenğini işaretleyin.creedwar'ın da dedği gibi artık renginiz seçili iken color'da renge istediğiniz % değeri ile tinti verebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-01-2010 #7
Objenizi tintini almak istediğiniz renk ile renklendirin. Swatches paletinde vermiş olduğunuz rengin üstünü çift tıklatın. Çıkan pencerede global seçenğini işaretleyin.creedwar'ın da dedği gibi artık renginiz seçili iken color'da renge istediğiniz % değeri ile tinti verebilirsiniz.
çok teşekür ederim.... işte bilgi bu..
Bu mesajdan alıntı yap