illüstratörde yazdığım yazının font seçeneklerini göremiyorum.

Illustrator - illüstratörde yazdığım yazının font seçeneklerini göremiyorum. ...

melsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

melsa(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 17-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhaba illüstratörde yazdığım yazıya uygun bir font bulabilmek için yazı alanını seçip yukarıdaki araç çubuğuna tıklıyorum ve yukarı aşağı ok tuşlarıyla font seçmek istiyorum. bir iki kere tıkladıktan sonra direkt en sona gidiyor ve orda kalıyor. fontlar arasında sıralı geçiş yapamıyorum. bilgisi olan varmı acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Agent74 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Agent74

Eğitimci / İstanbul

sıralı gecis mac kullanıyosan olmaz...

Alt 19-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba,
Eger Mac kullanıyorsan fontlarda sıralı gecis yapman zor. Yukarı asagı indirdigin zaman bir kısa yol cakısması nedeniyle olmuyor ama eger Pc de kullanıyorsan olur sadece kelimenin icinde eger turkca karakter varsa sapıtabilir ve dedigin gibi en alttaki fontlara gidebilir. Malesef diger bircok programda oldugu gibi illustratordede turkce fontlarla calısmak zor...

Alp...
Bu mesajdan alıntı yap
yildiz.enes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yildiz.enes(24)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 19-05-2008 #3
aynı sorunu bende yaşıyom
Bu mesajdan alıntı yap
mailadresilazim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mailadresilazim(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-05-2009 #4
eski bir konuya cevap yazdım ancak bu sorun cs4 de de devam ediyor cozumu nedir bilan varmı bu arada mouse scroll yaptıgınız zamanda aynı hata ile karsılasıyor yani sadece tus degil
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 09-05-2009 #5
sorun türkçe karakter...

Type - Font dediğiniz zaman örnekle beraber bilgisayar içersinde tüm fontları görebilirsiniz, tek yapabileceğiniz lazım olan fontu seçmek...

tabiki bazı fontlar türkçe karakteri taşamadığı için harfler arası boşluk görebilirsiniz, mesela ğ harfi yazmışsınız, o ğ harfi boşluk olarak gözüküyor, o zaman g yazıp., text convert edip, g üzerine bir çizgi çizersınız olur size ğ harfi...

tabi eğer siz katalog yapıyorsunuz ve içerik yazı için türkçe karakterli font seçmelisiniz...
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 09-05-2009 #6
Fontlarınızı document setting/ içindeki adobe /font klasorune koyun.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
font, göremiyorum, illüstratörde, seçeneklerini, yazdığım, yazının