illustratorde yazdıgım yazıya cızgı desenı atamak

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - illustratorde yazdıgım yazıya cızgı desenı atamak ...

emir_hann isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emir_hann

Grafiker / İstanbul

Alt 23-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar elımde vektorel lastık ızlerı var ve ben 8 ı bu ızlerı kullanarak yazmam gerekıyor yanı 8 kenar cızgılerını bu ızler olusturacak yardımcı olurmusunuz acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 23-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaslar elımde vektorel lastık ızlerı var ve ben 8 ı bu ızlerı kullanarak yazmam gerekıyor yanı 8 kenar cızgılerını bu ızler olusturacak yardımcı olurmusunuz acaba
Bunun gibi mi?

Eğer öyle ise ve illustrator Cs5 versiyonu kullanıyosanız, yazıyı yazdıktan sonra

lastik izini kopyalayıp ok işareti ile gösterdiğim Draw inside seçeneğini tıkladıktan sonra yapıştır diyoruz, sonuç yukarıdaki gibi,

eğer Cs5 yok ise lastik izini Swatches paneline sürükleyip bırakıyoruz,
ve yazıya uyguluyoruz.

Kolay Gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

emir_hann

Grafiker / İstanbul

Alt 23-03-2012 #3
cevap verdıgın ıcın tesekkur ederım ama oyle degıl cızgısı tekerlek ızı olacak aslında yapıyprum ama kıvrımlarda sorun cıkıyor
Bu mesajdan alıntı yap

ferox

Alt 24-03-2012 #4
cevap verdıgın ıcın tesekkur ederım ama oyle degıl cızgısı tekerlek ızı olacak aslında yapıyprum ama kıvrımlarda sorun cıkıyor
Peki bu işini görür mü ?

*** Kıvrımlarda sorun yaşamamak için keskin olmayan bir yazı karakteri tercih etmek sorunu çözebilir.

*** Kullanacğın patterin boyutunu ayarladıktan sonra tekrarlardaki birleşim noktasını dikkate alarak gerekli düzeltmeyi de yaptıktan sonra patterni brushes (F5) sekmesine sürükleyip , açılan pencereden en alttaki pattern brush seçeneğini seçiyoruz,sonra uygulanacak metni yazıyoruz, creat Outlines (shift+ctrl+O) yaptıktan sonra stroke olarak yapmış olduğumuz brush u uyguluyoruz.Stroke kalınlığı ile de düzeltme yapılabilir.

işinize yarar ise örnek dosyayı buradan indirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

emir_hann

Grafiker / İstanbul

Alt 24-03-2012 #5
çokk teşekkür ederimm illustratorde yazdıgım yazıya cızgı desenı atamak) eline saglıkk illustratorde yazdıgım yazıya cızgı desenı atamak
Bu mesajdan alıntı yap
Mervecevre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mervecevre

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 21-05-2012 #6
ferox adlı kullanıcı umarım bu yazımı biran önce görürsünüz..Yukarıdaki yaptığınız gibi(illustratorde yazdıgım yazıya cızgı desenı atamak Bana yüksek çözünürlükte Ö,T ve L Harflerini lastik iziyle yapmanız mümkün mü?
Bu mesajdan alıntı yap
grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 21-05-2012 #7
Bunun gibi mi?

Eğer öyle ise ve illustrator Cs5 versiyonu kullanıyosanız, yazıyı yazdıktan sonra

lastik izini kopyalayıp ok işareti ile gösterdiğim Draw inside seçeneğini tıkladıktan sonra yapıştır diyoruz, sonuç yukarıdaki gibi,

eğer Cs5 yok ise lastik izini Swatches paneline sürükleyip bırakıyoruz,
ve yazıya uyguluyoruz.

Kolay Gelsin.

Güzel anlatım için teşekkürler.illustratorde yazdıgım yazıya cızgı desenı atamak
Bu mesajdan alıntı yap

ferox

Alt 21-05-2012 #8
ferox adlı kullanıcı umarım bu yazımı biran önce görürsünüz..Yukarıdaki yaptığınız gibi(illustratorde yazdıgım yazıya cızgı desenı atamak Bana yüksek çözünürlükte Ö,T ve L Harflerini lastik iziyle yapmanız mümkün mü?
Merhaba ;

istemiş olduğunuz çalışmayı Buradan indirebilirsiniz.

Kolay Gelsin

Bu mesajdan alıntı yap
Mervecevre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mervecevre

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 21-05-2012 #9
Cok tesekkur ederim ancak tamaminin lastik izi olmasini istemlteydm
Bu mesajdan alıntı yap