İllustratorden CorelDrawa Dosya Aktarma

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - İllustratorden CorelDrawa Dosya Aktarma Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben bir çalışma yaptım illustrator de ama matbaa corel draw kullanıyor haliyle benim yolladığım ai dosyasını açamıyor pdf yollamayı denedim onda da pdf açınca corel draw kitleniyor ...

spikeengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spikeengin

Grafiker / İstanbul

Alt 09-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben bir çalışma yaptım illustrator de ama matbaa corel draw kullanıyor haliyle benim yolladığım ai dosyasını açamıyor pdf yollamayı denedim onda da pdf açınca corel draw kitleniyor diyor mabaa yani köprüdeki 2 keçi gibiyiz şu anda neo illustratore geçiyor nede ben coreldraw a bunun bir aktarım yolu varmıdır arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 09-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
birde üçüncu yolu var dosya EPS olarak kayit etmelisiniz.. kayit ettığı zaman program hangi sürüm olarak kayit etmek istiyorsunuz en düşük sürümü ayarlayin
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-06-2009 #3
AI formatında kaydederken Versiyonunu düşük kaydetmeyi denedinizmi?
Bu mesajdan alıntı yap
spikeengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spikeengin

Grafiker / İstanbul

Alt 09-06-2009 #4
o coreldraw x3 kullanıyomuş yada x2 sizce kayıt esnasında hangisini yapmalıyım eps yollasam dosya boyutu çok büyüyor dosyayı netten atıcam çünkü pdf fln olması acayip işime gelir sizce bir sorun olurmu
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 09-06-2009 #5
o coreldraw x3 kullanıyomuş yada x2 sizce kayıt esnasında hangisini yapmalıyım eps yollasam dosya boyutu çok büyüyor dosyayı netten atıcam çünkü pdf fln olması acayip işime gelir sizce bir sorun olurmu
en düşük yapın... ama eğer ai olarak kayit edersin eps dan daha fazla yer kaplıyor... pdf kesinlikle her şeye çözüm
Bu mesajdan alıntı yap
zatalim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zatalim

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 24-07-2009 #6
en düşük yapın... ama eğer ai olarak kayit edersin eps dan daha fazla yer kaplıyor... pdf kesinlikle her şeye çözüm
arkadaslar bakın bende o sorunla cok ugrastım ai de eps olarak kayıt etmeden once butun calısmayı cızım halıne donusturdukten sonra dusuk versıonda eps olarak kayıt etmeyı dene veya butun calısmayı cizime donustudukten sonra { CTRL +Shift + O} kopyala yappıstır la Corela atmakİllustratorden CorelDrawa  Dosya Aktarma hadi kolay gelsınİllustratorden CorelDrawa  Dosya Aktarma
Bu mesajdan alıntı yap
H.Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 11-12-2009 #7
hiç olmadı son çözüm olarak tif yapın corel e atın veya matbaa atsın tif olarak her türlü basılır. Ne converte ne de embed e gerek kalmaz.
illustrator de tif yaparken ram sorunu yaşayabilirsiniz en sağlamı pdf yapıp photoshop da açarak tif kaydetmek.
Bu mesajdan alıntı yap
arien isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arien

Grafiker / Eskişehir

Alt 19-12-2009 #8
ai8 olarak kaydedip corele açabilitorsun.ben şuana kadar hep öle yaptım.ama versiyon düştügü için bazı şeyler bozulabiliyo.illustratorde verdiginiz gradient, blur v.s. efectler, mask ai8 e cevirince bozulabiliyo corele cevirincede iyice gidiyo.ben gerekli yerleri tif yapıp bozulmayan yerleride vectorel bırakıyodum.corelde embed etmeyede gerek yok zaten.
ayrıca hatırladıgım kadarıyla cs4 de coklu sayfa calısıyorsanız sayfaları kaldırmanız gerekebilir.
ai8 haline bi acıp bakmak gerek.
ha bide bazen renkleri illustratorde verdigim tonlardan daha koyu yapıyodu.
Bu mesajdan alıntı yap
minetya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

minetya

Eğitimci / Tekirdağ

Alt 07-01-2010 #9
llustratorde export yap WMF olarak kaydet corelde açar ön izleme bile yapabilirsin sonuç istediğin gibi kaliteli olurmu bilemem
Kolayı gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
gizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gizli

Sanat Yn. / Yurtdışı

Alt 07-01-2010 #10
Şimdi burda arkadaşlar eps ye çevir yok ai ye çevir demişler peki çevir çevirmesinede renk geçişi varsa veya da lens varsa o corelde bozuk açılacaktırki ne yaparsan yap bunun çözümü ise ilistratorden psd olarak layerli 300 dpi da kaydedersin corele atarsın hem parça parça olur ayrılabilir bu bir ikincisi çalışmamda lens veya renk geçişi yok diyorsan File>scripts>SeveDocsAsPdf bunu tıklayınca sana kaydedeceğin yeri seçersin tamam dersin bi sonra işlem tamamlandı der sonra pdf i corele direk atarsın ve hemen cdr dosyası gibi açılır umarım biraz olsun yardımcı olmuşumdur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları