Illustratorden Photoshopa geçerken pikselleşme (yardım)

Illustrator - Illustratorden Photoshopa geçerken pikselleşme (yardım) Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben Illustratorde fırçaile birşeyler çiziyorum. Kopyalayıp photoshopa yapıştırdığımda kenarları kötü gözüküyor. Piksel piksel oluyor. Photoshopa yapıştırınca nasıl yapıştırılsın diye soruluyor: smart object pixel path shape layer hepsinde ...

Flöresan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Flöresan

Grafiker / Trabzon

Alt 12-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben Illustratorde fırçaile birşeyler çiziyorum. Kopyalayıp photoshopa yapıştırdığımda kenarları kötü gözüküyor. Piksel piksel oluyor.

Photoshopa yapıştırınca nasıl yapıştırılsın diye soruluyor:

smart object
pixel
path
shape layer

hepsinde kenarlar bozuk oluyor. Ne yapmalıyım. Lütfen birisi söylesin :crying:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 19-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
En basiti image size (Dpi) 300 den az olmamalı. Convert to smart object bir alternatif ama genelde convertlemeden aldığında sorun çıkarmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
salieris isimli Üye şimdilik offline konumundadır

salieris

Grafiker / İstanbul

Alt 22-09-2011 #3
Çünkü photoshop vektörel bir program değil.
Bu mesajdan alıntı yap
ataaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ataaa

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 02-10-2011 #4
çalışmanızı pdf olarak kaydedip ps de açın çöz,300dpi ise baskıda sorun olmaz. ps de ne kadar kusursuuz calısırsanız calısın büyüteç ile bakarken pixellenmesi normal.ps hakimiyetinizi çok bilmiyorum ama büyüteçi kullanırken %100 de bakın gerçek görüntüyü o yüzdede göreceksiniz.

ayrıca ai de çalısırken alt+ctrl+y yaparsanız yada view dan ''pixel preview'' daha net pixellerle çalışır, daha net ve daha keskin çalışmalar yaparsınız, bu da pixel tabanlı programlarda da size artı avantaj sağlar.
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 03-10-2011 #5
normalde, hiç birisinde pikselleşme yaşamazsınız... size öyle geliyor olmalı...
tavsiye edilen kullanım ise, akıllı nesne olmasıdır... iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
soan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soan

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 04-10-2011 #6
Biz de sorun yaşamayacağımızı düşünmüştük ancak herşey teknik olarak normal olmasına rağmen diyagonal yazılarda baskıda sorun yaşadık, sonuçta çareyi tasarımı illustratörde yapmakta bulduk..

Photoshop vektörel bir program olmadığı için siz istediğiniz kadar smart object vs olarak getirin ne yaparsanız yapın istediğiniz gibi olmaz çünkü photoshop objeyi piksel olarak tanımlar.

Ancak sizin başınızda bizimki gibi manyak patronlar yoksa bir sorun yaşamassınız Illustratorden Photoshopa geçerken pikselleşme (yardım))
Bu mesajdan alıntı yap