imaj stockları kazandırıyorMUŞ..

Fotoğraf - Resim - imaj stockları kazandırıyorMUŞ.. ...

yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 19-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,
duydum ki sıkça kullandığımız imaj sitelerine üye olup yaptığımız illüstrasyon ve fotoğraflarımızı yükleyerek her çizim indirildiğinde ücret alabiliyormuşuz. ve bu sistemden kazanan birçok meslektaşımız varmış..
velhasıl,
Bu siteler, her "download" başına çizer ve fotoğrafçılara para ödüyor. Kazandığımız para belirli bir miktara ulaştığında "moneybookers" sayesinde Türkiye'deki her hangi bir bankaya aktarabiliyormuşuz.
bende bunları bir internet sitesinde öğrendim.
sizlerle paylaşmak bilgisi olanlardan hepimizin faydalanmasını istiyorum. mantıklı geldi bana. çoğumuz çizdiğimiz resimleri veya fotoğraflarımızı sadece arşivimizde tutuyoruz. veya özgün tasarımlarımızda falan kullanıyoruz. telif hakları bile yok.
yani boş boş arşivimizde durup yıllanmasındansa imaj sitelerinde durup bize kazanç sağlayabilir aynı zamanda reklamımızı yapmamızı sağlayabilirler.
nasıl üye olunup bu sisteme girildiğini bilmiyorum ama öğrenilmesi imkansız birşey değil..
düşünsenize hepimizin aklından bir sürü imaj geçiyor. elma armut fotoğrafı bile çekip yollasanız, cin ali illüstrasyonu bile çizseniz işe yarar bence..
az aramamışızdır çok basit şeylerin imajlarını..
bence karlı bir işe benziyor.
araştırıp öğrendiklerimi sizlerle paylaşacağım.
sizinde ilgilizi bekliyorum..
birkaç stock sitesinin linkini paylaşıyorum umarım çözen olur ve bizlerle paylaşır :angel:

Shutterstock :: Make money with your photos!

Stock Photography: Search Royalty Free Images & Photos

Search photos: by: OOZ
selametle...

----(alıntı kısım)----
Stok sitesine üye oldunuz diyelim. Ama kazandığınız parayı Türkiye'deki bankaya almak için moneybookers a üye olmanız lazım. Bu linkten üye olabilirsiniz:
https://www.moneybookers.com/app/?rid=2926409---------
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

zociantes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zociantes

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu sekılde ayda 2500 dolar insanlar tanıyorum bir arkadaşım ss ye uye olmus ve bir ayda 300 dolar odeme almıstı. yanlız uyelık ıcın uluslararası bır banka hesabı olması gerekıyor ve kımlık fotokopınızıde dıjıtal ortamda maılle ss ye gonderıyorsunuz.çok kazançlı bir sistemdir.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2009 #3
Bu tip çizimler yapacak olan arkadaşlar her programda kullanılabilecek çizimler yapmalı. sırf dolgu kullanmalısınız. Mesh ve çizgi kullanmamalısınız mesala... Yoksa satışa çıkmıyor. İyi çalışmalar. Teşekkürler yorgunella.
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 02-02-2009 #4
Bu tip çizimler yapacak olan arkadaşlar her programda kullanılabilecek çizimler yapmalı. sırf dolgu kullanmalısınız. Mesh ve çizgi kullanmamalısınız mesala... Yoksa satışa çıkmıyor. İyi çalışmalar. Teşekkürler yorgunella.
rica ederim.
konturlu çizilen illüstrasyonlarda satışa çıkarılır bence. yayınevlerinde özellikle fazlasıyla kullanılıyor. sitenin tercihimidir bilemiyorum ama her türlü çizim arayabiliyor insanlar. ama yinede her türlü imaj üzerinde çalışılmalı aslında çok kazançlı bir sistem. sadece incelik gerektiriyor.
Bu mesajdan alıntı yap
enstantane53 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 02-02-2009 #5
bunu bende biliyordum, ama çok fazla detaylı bilmiyodum. sadece vektörel tasarımlar değil, fotoğraflarınızıda satışa çıkarabiliyorsunuz. iyi bir adobe illüstratör kullanıcıysısanız birazda ufkunuz genişse çok iyi para kazanabilirsiniz evde oturduğunuz yerden.
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 03-02-2009 #6
bunu bende biliyordum, ama çok fazla detaylı bilmiyodum. sadece vektörel tasarımlar değil, fotoğraflarınızıda satışa çıkarabiliyorsunuz. iyi bir adobe illüstratör kullanıcıysısanız birazda ufkunuz genişse çok iyi para kazanabilirsiniz evde oturduğunuz yerden.
benim de niyetim bu aslında ama aynı zamanda araştırıyorum. pek güvenli olurmu bilmediğimiz bir siteye kredikartı + kimlik bilgilerimizi vermek?
Bu mesajdan alıntı yap

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 03-02-2009 #7
aslında bu forumda üye olan bi arkadaş vardı, shutterstockta tasarımları satıştaydı, o yardımcı olabilirdi bize belki, ama epeydir online göremiyorum kendisini.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 03-02-2009 #8
iyi bir adobe illüstratör kullanıcıysısanız kısmı hatalı değil mi? Üyelerimizi yanlış bir anlam çıkarmamaları yönünde buraya açıklık getirmek gerekmez mi?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 03-02-2009 #9
iyi bir adobe illüstratör kullanıcıysısanız kısmı hatalı değil mi? Üyelerimizi yanlış bir anlam çıkarmamaları yönünde buraya açıklık getirmek gerekmez mi?
haklısın Volkan Tekin.
sadece adobe illüstratörde yapılan çalışmalar değil tüm vektörel programlarda yapılan çalışmalar + profesyonel olarak çekilen fotoğraflar da yüklenebilir bence bu tür imaj stock sitelerine..
Bu mesajdan alıntı yap

enstantane53

Hiç Biri / Rize

Alt 03-02-2009 #10
açıklık getirelim konuya.

shutterstock gibi sitelerdeki kaliteli vektörel çalışmaların çoğu illüstratör programıyla yapılıyor. corel draw yada diğer vektörel programlarla da yapılan çalışmalar vardır mutlaka o tarz sitelerde, ama illüstratör çalışmaları daha kaliteli daha sanatsal yada daha profesyonelce oluyor. ben o sitelerden çalışmalar indiriyorum vede hep illüstratör çalışmaları oluyor bunlar. o açıdan "iyi bir illüstratör kullanıcısıysanız" dedim.

umarım yeterince aydınlatabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
imaj, kazandiriyormus, stocklari