Import Edilen resmin yolu

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Import Edilen resmin yolu Sponsorlu Bağlantılar Katalog çalışması yaptım. İşi yaparken biraz dağınık çalıştım. Daha sonra resimleri klasörler oluşturup kendi düzenime göre ilgili klasörlere aktardım. Çalışmayı şimdi açtıgımda resimleri bulamıyor tabi. Bu bulamadıgı resmin ...

mettini isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mettini

Grafiker / Bursa

Alt 27-04-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Katalog çalışması yaptım. İşi yaparken biraz dağınık çalıştım. Daha sonra resimleri klasörler oluşturup kendi düzenime göre ilgili klasörlere aktardım.

Çalışmayı şimdi açtıgımda resimleri bulamıyor tabi. Bu bulamadıgı resmin yolunu öğrenebilir miyiz arkadaşlar? Klasöre attıgım resmi tekrar eski dizinine bu şekilde alabilirim diye düşündüm. Yoksa tek tek resimlerin şimdiki yollarını göstermem en az 1 günümü alacak.

Hasta böyle bi hata yaptım onuda bilmiyorum Import Edilen resmin yolu1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-04-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1 Window menusunun altinda Link panelini ac
2 Acilan Link panelinin sag kosesine tikladiginda bir liste akacaktir
3 Listeden embed image secenegini secersen, fotograflari calismana eklemis olursun
4 Bunu tum image leri link panelinden secerekte yapabilirsin, tek tekte uygulayabilirsin.
5 Link panelinin en alt sirasindaki kucuk isaretleri tikladiginda resmin nereye ait oldugunu gosterir.
5 Art Files programi indirerek, bu islemi yapabilirsin. Senin icin tum resimleri ve fontlari bir dosyaya toplar.
8 Illustrator un orjinal CD sinde bunu yapan scripte mevcuttur.

Bu program ve scripti bulamdiysan,

Window altindaki link paneli senin isini, uzunda olsa takip etmek icin yardim alacagin yerdir.

Resimlerini dokumana gomek istiyorsan dedigim gibi embed image secenegini secersin.

Iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap

mettini

Grafiker / Bursa

Alt 27-04-2012 #3
hocam cevap için teşekkürler. yalnız benim sorunun tam cevabı olmadı bu.
derdim şu. illustratör dosyasını açtıgım zaman çalışmaya dahil ettigim resimlerin yolunu nasıl öğrenirim. Örn: calismalar/katalog/a4/cerceve.tiff

Bu yolu öğrenmeliyim ki başka bir dizine taşıdıgım resimleri geri aynı yerine atayım.
Bu mesajdan alıntı yap
Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 27-04-2012 #4
Link panelini actiginda asagida kucuk kutucuklar gorursun, ortada duran uzerine geldiginde GO TO LINK yazisi gorursun o seni dedigin arayisi bulmaya goturur.

"Illustratör dosyasını açtıgım zaman çalışmaya dahil ettigim resimlerin yolunu nasıl öğrenirim. Örn: calismalar/katalog/a4/cerceve.tiff"

Yani bu sorunun cevabina

Bu resimi nerde kulladigini gordukten sonrada RELINK secenegi elede yolu bulursun
Bu mesajdan alıntı yap

mettini

Grafiker / Bursa

Alt 27-04-2012 #5
teşekkür hocam Import Edilen resmin yolu. bunu şunu öğrendim: resimlerle .ai dosyanı aynı dizinde tutarsan direkt klasörde resimleri çekiyor çalışma içine.
Bu mesajdan alıntı yap