İndesgn programında lpı ayarlama (tram)

InDesign Soru ve Sorunlarınız - İndesgn programında lpı ayarlama (tram) ...

jelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jelik

Grafiker / Kocaeli

Alt 04-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İndesgn'de gazete tasarımlarını yapıyorum. Fakat freehand programındaki gibi tram değerlerini ayarlamak istiyorum... Yani çıktı alırken lpı değerleriyle oynamak istiyorum fakat print penceresinde lpı değeri aktif durumda değil... Yardımcı olursanız çok sevinirim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kEciSakaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kEciSakaL

Grafiker / Bursa

Alt 04-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
lpi penceresinin aktif olması için yazıcınızın postscript özellikli olması gerekli diye biliyorum. ardından şu menüdeki frequency yeri açılacaktır ve verdiğiniz değerin fazlalığına göre çıkışlar daha net veya daha tramlı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

jelik

Grafiker / Kocaeli

Alt 04-09-2012 #3
Hmm.. Ben yapamıyorum sanıyordum..
Yazıcı bölümünden Adobe PDF seçtiğim zaman çıktı almıyor.. Onun için yazıcıyı mı değiştirmemiz lazım... ?
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 04-09-2012 #4
kullandığınız yazıcının Postscript donanımı yoksa o ayarı vermezsiniz. Bunun yerine Tram atacağınız dolguyu Multply seçip "%" değeri vererek istediğiniz değeri vererek sorunu çözebilirsiniz. Yok daha komplike işler yapacaksanız PS sahibi bir printer kullanmalısınız.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

jelik

Grafiker / Kocaeli

Alt 05-09-2012 #5
teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
atmxeon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atmxeon

Öğrenci (Grafik) / Sinop

TRAM ve POSTSCRIPT

Alt 05-12-2015 #6
kullandığınız yazıcının Postscript donanımı yoksa o ayarı vermezsiniz. Bunun yerine Tram atacağınız dolguyu Multply seçip "%" değeri vererek istediğiniz değeri vererek sorunu çözebilirsiniz. Yok daha komplike işler yapacaksanız PS sahibi bir printer kullanmalısınız.
Şöyleki şu anda kullandığım yazıcı HP 500 serisi Lazerjet, Quark ile tram ayarları yapbiliyorken indesignde bu girişler pasif. Eğer yazıcı ile ilgili olsaydı bence quark'ta veremezdi!. Bence bu işin farklı bir çözümü var. Bende araştırıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap