Indesign acil yardım

InDesign - Indesign acil yardım Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar yan yana hazırladığım ve sayfa numaralarını master page aracılığı ile verdiğim kataloğu faciling pages özelliğini kaldırdıktan sonra tek tek sayfalar olarak pdf yapıyorum fakat sayfa numaralarının hepsi ...

Indesign acil yardım
havanur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

havanur

Grafiker / İstanbul

Indesign acil yardım

Alt 21-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar yan yana hazırladığım ve sayfa numaralarını master page aracılığı ile verdiğim kataloğu faciling pages özelliğini kaldırdıktan sonra tek tek sayfalar olarak pdf yapıyorum fakat sayfa numaralarının hepsi sol tarafa dayalı olarak çıkıyor.Muhtemelen master page yan yana 2 sayfa olduğu ve sol sayfası gözükmedığı için.

Sorum şu; Tek tek olarak kaydetmek istiyorum fakat sayfa numaraları sağlı sollu olmalı ..bunu nasıl yapabilirim acil yardım...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 24-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar yan yana hazırladığım ve sayfa numaralarını master page aracılığı ile verdiğim kataloğu faciling pages özelliğini kaldırdıktan sonra tek tek sayfalar olarak pdf yapıyorum fakat sayfa numaralarının hepsi sol tarafa dayalı olarak çıkıyor.Muhtemelen master page yan yana 2 sayfa olduğu ve sol sayfası gözükmedığı için.

Sorum şu; Tek tek olarak kaydetmek istiyorum fakat sayfa numaraları sağlı sollu olmalı ..bunu nasıl yapabilirim acil yardım...
Belki başka bir yöntem önerebilirim. Dokümanınızın herhangi bir özelliğini bozmadanPDF kaydettikten sonra Acrobat pronun pages menüsünden "split" komutu vererek bütün sayfaları ayrı ayrı PDF haline getirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 24-05-2012 #3
Kusura bakma ama neden facing pages özelliğini kaldırdığını ve amacını tam olarak anlayamadım. Eğer biraz daha net bir açıklama yapabilirseniz yardımcı olabilirim belki.
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 25-05-2012 #4
Facing Page kaldırdıktan sonra sayfa nuamraların sağ - sol olması gayet normal çünkü master page sayfan yan yana 2 ayrı master page yapıp sayfa nuamrasını öyle vermeyi dene.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 25-05-2012 #5
normalde zaten sen "spreads" seçeneğini işaretlemezsen indesing tek tek alır sayfaları. Master ile oynaman falan gerekmiyor yani. PDF ye çevirirken ilgili arayüzden "spreads" i kaldır. Zaten mantık olarak çift sayfaları montajlamak mümkün değil. Adobe mühendisleri de bunu düşünmüş. Sen aksini söylemedikçe her zaman tek tek alır.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap