indesign baskıda renk kaybı?

InDesign - indesign baskıda renk kaybı? ...

womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 08-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar, bugün fiyat teklifi almak için birkaç matbaaya gittim. içlerinden bir tanesi hangi programı kullandığımı sordu, indesign dedim. corel draw dışındaki programlarda renk kaybı çok olur, corel draw'da ise sadece %2-3 civarındadır dedi. açıkçası söyledikleri bana çok tatmin edici gelmedi ama yine de sormak istedim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım sana o sözleri söyleyenin bilgisini sorgulamak gerekiyor. İndesign de renk kaybın olmaz indesign içinde renk ayrımı dahil tüm işlelemleri kusursuzca yapabilirsin, rekler istediğin gibi çıkmıyorsa bu matbaanın beceriksizliğinden ibaret. sen tüm renklerinde cmyk renkleri kullan sorun yaşamazsın
Bu mesajdan alıntı yap

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 15-02-2011 #3
zaten ben de o cevabı tatmin edici bulmadığım için sorma gereği duydum.
cevap için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
sezenber isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezenber

Hiç Biri / Muğla

Alt 15-02-2011 #4
photoshop cs5 de yapsam baskı nasıl olur bana msj atarsanız çok mutlu olcam yoksa direk corel mi öğreneyim lütfen siz bu işi biliyosunuz
Bu mesajdan alıntı yap

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 15-02-2011 #5
photoshop cs5 de yapsam baskı nasıl olur bana msj atarsanız çok mutlu olcam yoksa direk corel mi öğreneyim lütfen siz bu işi biliyosunuz
renk kaybı olmadığına göre versiyonlar arasında da fark olacağını sanmıyorum. zaten cs5 indesign'ın son sürümü. yani diğerlerinde olmuyorsa onda hiç olmaz. :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
zorbayy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zorbayy

Grafiker / İstanbul

Alt 17-02-2011 #6
renk kaybı denilen mesele değişir duruma göre ama programla alakalı birşey sözkonusu olamaz. şu vardır baskı makinası sorun yaratır ve teknik açıdan olabilir. baskı sulu gidebilir rengi az verebilir çok verebilir bunun için en iyi çare düşük sayıda renk içeryorsa iş pantone vermek lazım ama buda gestetner gibi eski sayılabilecek makinalarda baskı yapılacaksa sorunlu olabilir. siz pontone ve 4 renk cmyk 300 dpi yolladığınızda tabii chanellerde de bir sorun yoksa sıkıntı olmaz kalını teknik konudur matbaacı ile alakalı.
Bu mesajdan alıntı yap