indesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - indesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor Sponsorlu Bağlantılar Mehabalar Kitap kapağı konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Hiç yapmadım. :sadsmile: Indesign CS 4 de tek bir sayfada çalıştım. ama PDF yaparken kenar kesim (bleed veriyorum oluyor Bu örnekte ...

hilalim83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hilalim83

Grafiker / İstanbul

ünlem

Alt 30-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mehabalar

Kitap kapağı konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Hiç yapmadım. :sadsmile:

Indesign CS 4 de tek bir sayfada çalıştım. ama PDF yaparken kenar kesim (bleed veriyorum oluyor

Bu örnekte olduğu gibi sırt çizgileri benim PDF dosyamda oluşmuyor. indesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor Lütfen yardım edebilir misiniz? Nereden hangi menüden koyacağım sırt payını gösteren çizgileri.

Nasıl anlatacağımı da bilemedim ki umarım anlatabilmişimdir.

selam ve saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 30-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sırt payı ölçülerini matbaacından aldıktan sonra çalışıp işaretleri kendin vermelisin.
Pdf yaparken indesign bleed verdiğin bölümlere kesim çizgilerini koyar. kırım yerlerine çizgileri kendin yerleştirmelisin.

Yani arka kapak + sırt bölümü + ön kapak bir arada yapmalısın ki bu çizgileri yapabilesin.
Bu mesajdan alıntı yap

hilalim83

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2011 #3
Merhaba Denizcem. Öncelikle mesajıma cevap verme zahmetin için sozsuz teşekkürler. Zaman ayıran olur mu diye merak ediyordum açıkçası. indesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor Arka + Sırt+ Ön kapak olarak çalıştım. Sırt payımda da sorun yok ölçülerim tamam. Bleed den dört bir kenarı için 0.3 mm kesim paylarını da veriyorum buraya kadar sorunum yok. Sorunum linkte verdiğim sırtın iki yanındaki kırım çizgisini nereden vereceğim. Bunu birazcık daha detaylandırabilir misin?

sevgiler.
Bu mesajdan alıntı yap
volkanacar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

volkanacar(33)

Grafiker / Antalya

Alt 30-06-2011 #4
merhaba, anladığım kadarıyla kros koymakta sıkıntı yaşıyorsun. krosları indesignda pdf yaparken, print için postscript yaparken ayarlıyorsun. Mark and Bleed seçeneğinden.
Bu mesajdan alıntı yap

hilalim83

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2011 #5
Hayır mark and bleed den kenar kroslarını veriyorum, benim derdim sırttaki kırım yerlerini gösteren çizgiler. verdiğim linkten açıp bakarsanız ne demek istediğimi daha net göreceksiniz.

sanırım bunu yapan arkadaşı bulmam mı gerekecekindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor
Bu mesajdan alıntı yap

volkanacar(33)

Grafiker / Antalya

Alt 30-06-2011 #6
bildiğim kadarıyla kendin manuel olarak koyman gerekiyor sırt payını belirteceğin krosları ama yinede arkadaşlarıma soracağım bilen var ise yazarım tekrar...
Bu mesajdan alıntı yap

hilalim83

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2011 #7
denizcem de öyle dedi detay istedim gittiindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor umarım bugün çözeriz teşekkür ederim. bekliyorumindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor
Bu mesajdan alıntı yap
denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 30-06-2011 #8
Gitmedim burdayım indesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor

Mark ve Bleed kesim çizgileri olduğu için oralara atabileceğini zannetmiyorum.
Sonuçta orada kırım olduğunu belirtir bir çizgiyi ancak sen sonradan ekleyebilirsin.
O da Acrobat Professional gerektirir.
Bu mesajdan alıntı yap

volkanacar(33)

Grafiker / Antalya

Alt 30-06-2011 #9
denizcemin dediği gibi de olabilir yada tasarımın yaparken sen kendin koymalısın kroslarını sırt payı için
Bu mesajdan alıntı yap

hilalim83

Grafiker / İstanbul

Alt 30-06-2011 #10
Bakın arkadaşlar öyle koyarım ve çocukken yaprak sarmalarını makara ipiyle bağladığım gibi acemi bir duruma düşerim karışmam haaindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyorindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyorindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor: grafikerler netten öyle dediler isterseniz bakın diycemindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyorindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyorindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor Yan bildiliğiz fırcadan çizgi mi atayım indesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyorindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor Rezil olursam günahı sizinindesign CS 4 de PDF yaparken kenar kesim bleed veriyorum oluyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları