Indesign CS3'de PDF sorunu!

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Indesign CS3'de PDF sorunu! ...

Medyalal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Medyalal

Grafiker / Antalya

Alt 21-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam, yaptığım çalışmayı en son baskıya PDF olarak göndermek için, sadece preset : Press Quality ve Standart:none olarak alabiliyorum ancak filmcide bozuluyor. X-1, X-3 ayarlarında almam isteniyor ancak bu PDF lerde kesinlikle kırık görüntüler oluşuyor.. (yazı convertlemesini yaptım, CMYK çevirildi ve herhangi bir hata uyarısı yok.. zaten burda hata değil sanırım bir ayar problemi var)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
High Ouality Print seçiyorum ben kaydederken genellikle.
Bu mesajdan alıntı yap

Medyalal

Grafiker / Antalya

Alt 21-06-2009 #3
Olması gereken o diye biliyorum ancak High Quality Print ile yada X-1, X-3 gibi seçeneklerle aldığım PDF ler kesinlikle kırık görünüyor.. Print Quality hariç.. Sorun nerden kaynaklanıyor anlayamadım. Indesign CS3'de PDF sorunu! Bu konuda acil yardıma ihtiyacım var !!!
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #4
Indesign PDF Hazırlama bu linkteki iletilerde bir hayli açıklama var. Indesign CS3'de PDF sorunu! oradan bir alıntı:

Pdf için bu ayarı kullanırsanız daha sorunsuz alırsınız
PDF/X-3a:2002 [Ofset Baskı İçin]
Kontrol edilecek veya grafik içerik takası için bir ISO standardı olan PDF/X-3:2002=92ye uyması gereken Adobe PDF belgeleri oluşturmak için bu ayarları kullanın. Oluşturulan PDF belgeleri Acrobat ve Adobe Reader 4.0 ve sonrasındaki sürümlerle açılabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

Medyalal

Grafiker / Antalya

Alt 21-06-2009 #5
Efoja çok teşekkür ederim Indesign CS3'de PDF sorunu! buraya yazmadan önce oraya da bakmıştım ancak cevabı yok, yine de o foruma aynı sorunu aktardım şu an.. belki bi çare bulabilirim diyorum.. Ama sanırım bulamıycam Indesign CS3'de PDF sorunu!
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #6
Belki de genel ayarlarla ilgili bir sorun oluşmuştur... Programı yeniden kurma şansınız varsa, deneyin derim.
Bu mesajdan alıntı yap

Medyalal

Grafiker / Antalya

Alt 21-06-2009 #7
İlgine çok teşekkür ederim Efoja,, olmazsa onu deniycemIndesign CS3'de PDF sorunu! Bu arada sadece kendi şehrimden ilgi görmek enteresan geldi) Indesign CS3'de PDF sorunu!
Bu mesajdan alıntı yap

efoja(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-06-2009 #8
Ben bakmamışım hemen ilgilenmeyi keseyim Indesign CS3'de PDF sorunu! http://www.grafikerler.net/groups/gr...u-antalya.html buraya da buyrun, fikir anası benim Indesign CS3'de PDF sorunu!
Bu mesajdan alıntı yap

Medyalal

Grafiker / Antalya

Alt 21-06-2009 #9
Yok yaff,, gönderme ilgilenmeyenlere,, daha neler Indesign CS3'de PDF sorunu!)) memnun oldum , keyif aldım , allah razı olsun, tuttuğunu altın etsin , daha ne diim.. Indesign CS3'de PDF sorunu! bide çare bulaydım ne isterdim Indesign CS3'de PDF sorunu!
Bu mesajdan alıntı yap

Medyalal

Grafiker / Antalya

Alt 21-06-2009 #10
memnuniyetle,, sanırım nette bi yardım meleği buldum Indesign CS3'de PDF sorunu!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam