İndesign CS5'te ''no filter found for requested operation" hatası

InDesign Soru ve Sorunlarınız - İndesign CS5'te ''no filter found for requested operation" hatası ...

yurdakulm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yurdakulm

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,

Place komutuyla açılan pencerede word dosyaları görünmüyor. All files seçeneğiyle ancak görebildiğim dosyaları indesigne almak istediğimde "no filter found for requested operation" hatası veriyor.

Normalde kopyala yapıştır ile halledebilirim fakat metin içindeki stilleri/biçimleri korumak istiyorum, bunlarla uğraşmam çok vakit alır. Bu yüzden bu hatayı nasıl aşabilirim, yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
word belgesi hatalı durumda... wordün adında türkçe karakter varsa yok edin... sonunda .doc yoksa olmalı... yine olmazsa windows ve/veya indesign güncellemelerinde sorun olabilir...
Bu mesajdan alıntı yap

yurdakulm

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-12-2013 #3
word belgesi hatalı durumda... wordün adında türkçe karakter varsa yok edin... sonunda .doc yoksa olmalı... yine olmazsa windows ve/veya indesign güncellemelerinde sorun olabilir...
İlk iki şıkkı denedim şimdi güncellemeleri denetliyorum. Fakat windows 8 böyle bir hataya sebep olabilir mi? Win7 kursak düzelirmi mesela?
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 10-12-2013 #4
İlk iki şıkkı denedim şimdi güncellemeleri denetliyorum. Fakat windows 8 böyle bir hataya sebep olabilir mi? Win7 kursak düzelirmi mesela?
Forum içinde warez ve crack içerikli paylaşım yasaktır.
Lütfen aklınıza geleni yazarken forum kurallarına uyalım.
Bu mesajdan alıntı yap

yurdakulm

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-12-2013 #5
Sorun hala devam ediyor, yardımcı olan biri çıkarsa sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-12-2013 #6
1. ind. aktaramadığınız word dosyasını yeni bir word dosyası acın ve copy paste yapın yeni oluşturduğunuz dosyası aktarmaya calışın

2. farklı bir word dosyasını aktarmaya calışın aynı sorunu verecekmi bakalım
Bu mesajdan alıntı yap

yurdakulm

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-12-2013 #7
1. ind. aktaramadığınız word dosyasını yeni bir word dosyası acın ve copy paste yapın yeni oluşturduğunuz dosyası aktarmaya calışın

2. farklı bir word dosyasını aktarmaya calışın aynı sorunu verecekmi bakalım
Aynı sorunu veriyor.

Ben farklı bir yöntem buldum. Şöyle;

CS3'te böyle bir sorunun olmadığını fark ettim. Çalışmayı CS3 içine çekip çalışmayı kaydettim. Kaydettiğim dosyayı (Place yapmadan) CS5 ile açtım. Metnin tüm biçimlerini muhafaza etmiş oldum böylelikle.

Bu sorunla karşılaşan arkadaşlara da yardımcı olur umarım.
Bu mesajdan alıntı yap

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-12-2013 #8
Farklı bir word dosyasını aktarmaya calıştığınızda aynı sorunu veriyorsa programda (.ind kaynaklı yada win 8 olabilir) bir sorun var ozaman

peki proğramı çalıştırıken aynı zamanda ctrl + alt + shift tuş kombinasyonuna basın Karşınıza cıkan menünüden Yes derseniz default ayarlarına dönersiniz bundan sonra tekrar bir deneyin bakalım
Bu mesajdan alıntı yap

yurdakulm

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-12-2013 #9
Farklı bir word dosyasını aktarmaya calıştığınızda aynı sorunu veriyorsa programda (.ind kaynaklı yada win 8 olabilir) bir sorun var ozaman

peki proğramı çalıştırıken aynı zamanda ctrl + alt + shift tuş kombinasyonuna basın Karşınıza cıkan menünüden Yes derseniz default ayarlarına dönersiniz bundan sonra tekrar bir deneyin bakalım
Bu tuş kombinasyonunda herhangi bir pencere açılmadı. Menünün yerini tarif ederseniz ordan deniyim bir de hocam?
Bu mesajdan alıntı yap

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-12-2013 #10
menüden olmazda tam denk getiremiyorsunuz prog acmayla (tıklamayla)
ctrl + alt + shift aynı anda basmayı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları