indesign da ilk sayfa açmak

InDesign Soru ve Sorunlarınız - indesign da ilk sayfa açmak Sponsorlu Bağlantılar iyi çalışmalar arkadaşlar çalıştıgım firmada bir katalog çıkaracagım ve 4-6 aydır indesign kullanmadıgımdan garanti olsundiye sormak istedim... sorum : 1-ilk dosyayı açarken sayfa adetine kapaklar dahil etmelimiyim 2-ortadan ...

grafitim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafitim(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-11-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

iyi çalışmalar arkadaşlar çalıştıgım firmada bir katalog çıkaracagım ve 4-6 aydır indesign kullanmadıgımdan garanti olsundiye sormak istedim...

sorum :
1-ilk dosyayı açarken sayfa adetine kapaklar dahil etmelimiyim
2-ortadan zımbalı olacagından dergi çalışma sayfası açarken herhangi bir ayar yapmak gerekirmi...

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-11-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tel dikiş için ayrı bir ayar yapmaya gerek yok, marginlerinizi 12-15 mm arasında tutun... kapak eğer aynı kağıda basılacaksa dahil etmelisiniz... yok daha ağır bir gramajsa ayrı çalışmalısınız...
Bu mesajdan alıntı yap

grafitim(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-11-2013 #3
kapaklar daha agır gramajlı olacak ve sanırım üzerlerine kısmı lak (ben istiyorum) yada tam parlak lak (müdürüm) olabilir...
ayrıca kapakları photoshopda yapmak istiyorum nekadar sorun olur (yazıları indesign'da yazacagım)
artı kesim payları minimal olarak 3 ile 5 arasında tutmayı düşünüyorum da bu matbaya göre değişiklik gösterirmi....

ayrıca teşekkür ederim msj cvp yazdıgınız için
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-11-2013 #4
Kapakları ve iç tasarımı farklı programda yapabilirsiniz; kapak için dikkat etmeniz gereken noktalardan biride sırt payı , kesim payları standardı 3mm isterseniz siz 5 mm verebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

grafitim(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2013 #5
sırt payı bırakmaya gerek varmı bilmiyorum malum orta kısım tel zımba şeklinde olacagından Sayfa sayısı 24 şimdilik sanırım bunu kaldırı çünki elimde benzer örnekler var ...

teşşekürler
iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2013 #6
sırt payı bırakmaya gerek varmı bilmiyorum malum orta kısım tel zımba şeklinde olacagından Sayfa sayısı 24 şimdilik sanırım bunu kaldırı çünki elimde benzer örnekler var ...

teşşekürler
iyi çalışmalar
sayfa sayınız azmış doğru...
Bu mesajdan alıntı yap

grafitim(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2013 #7
evet birazcık sayfa sayım eksik ama sayfanın ebatsal büyüklügü baya kafi.....
bu arda tekrardan kendime çalışmalarımın maketlerini göstermek için birkaç kırtasiye malzemesi almak istiyorumda bunu konu olarak nereye açsam daha dogru olur
Bu mesajdan alıntı yap

grafitim(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2013 #8
yani konu olarak açtım indesign da ilk sayfa açmak)
Bu mesajdan alıntı yap