indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım

InDesign - indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım ...

serwin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serwin

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1)...soru kısmı soru kısmısoru kısmı

....A) buradan
....sadfasfadfgadgdg
.... B) asfasdgfasrdgasg
.....dsgfasdgasfhg

merhaba arkadaşlar,
bzimim problemimiz yukarıda gördüğünüz şıklarla alakalı.oradaki mesela A.şıkkının devamının A şıkkının altından değil de 'buradan' yazan yerin b sinden başlasın istiyoruz .fakat tabs ile bunu bir türlü yapamadık. hep daha ileriye atıyor.
tüm şıklar ve soru alanı aynı text alanının içinde.

anlatabildim mi bilmiyorum ama,yardımıcı olursanız çok sevinirim..
şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 15-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
paragraf styles lardan ayarlaman gerekiyor. oradan tab larını ayarlarsan sorun ortadan kalkacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
serwin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serwin

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2010 #3
şimdi arkadaşım,oradan da ayarlıyoruz ama ya çok ileriye atıyor,ya tirelemeyi kaldırıyor.bişeyi yanlış yapıyoruzdur muhakkak ama bir türlü bulamadık..

hatta başka bir yerden paragraf sitili kopyaladık.fakat o bile bozuluyor.her soruyu düzgün bir şekilde çıkartmıyor.

yani:
biri bize resimli anlatımlı olarak gçsterebilirse çok iyi olacak
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 15-07-2010 #4
sanırım istediğin böyle birşey? siz indesignın hangi versiyonunu kullanıyorsunuz? cs3 ya da cs4 olarak ekleyebilirim.

resimde yaptığım ayarlar ve sonucu gözüktüğü için tekrardan açıklama yapma ihtiyacı duymadım. şunu belirteyim. bırakmak istediğim her boşluk için space değil tab kullandım.
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-07-2010 #5
Öncelikle tab vererek yapmayacaksınız, bütün tabları silin indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım

a) -tab- yazılar
-tab- şık olmayan yazı yazılacak
b) -tab- yazılar
d) -tab- yazılar

sonra ayarlamak istediğiniz kısımları seçip, paragraf kutucuğuna gelin indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım

soldaki ilk kutucuğa 7, hemen altındakine -7 verin olacaktır :giggle:

Yani yöntemlerden biri budur indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 15-07-2010 #6
Öncelikle tab vererek yapmayacaksınız, bütün tabları silin indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım

a) -tab- yazılar
-tab- yazılar

şeklinde yapın ama tab penceresini açmyın, sonra ayarlamak kısımları seçip, paragraf kısmına gelin indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
soldaki ilk kutucuğa 7, hemen altındakine -7 verin olacaktır :giggle:
neden güldüğünüzü anlaymadım? çok mu komik geldi? evet basit birşey olabilir ama biz de herşeyi annemizin karnında öğrenmedik sonuçta. kusura bakmayın ama gülmeniz bir meslektaşım olmanızdan dolayı beni üzdü.
Bu mesajdan alıntı yap

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-07-2010 #7
neden güldüğünüzü anlaymadım? çok mu komik geldi? evet basit birşey olabilir ama biz de herşeyi annemizin karnında öğrenmedik sonuçta. kusura bakmayın ama gülmeniz bir meslektaşım olmanızdan dolayı beni üzdü.
Arkadaşım, gülmek kısmı sempatiklik olsun diye.
Teşekkür edeceğine bir de yaptığına bak, kendini bilen utansın indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Kimseyle dalga geçecek zamanım ve kişiliğim yok.
Biraz gülümsemekten de huy kapıyorsanız, bir psikoloğa gidin indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 15-07-2010 #8
Arkadaşım, gülmek kısmı sempatiklik olsun diye.
Teşekkür edeceğine bir de yaptığına bak, kendini bilen utansın indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Kimseyle dalga geçecek zamanım ve kişiliğim yok.
Biraz gülümsemekten de huy kapıyorsanız, bir psikoloğa gidin indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
bak şimdi dikkatli bakarsan ben soruyu soran değil cevaplayanım. onu dışında sen sempatiklik olsun diye küldüysen bilmiyorum ama bana sanki dalga geçiyormuşun gibi geldi. o yüzden kızdım, bozuldum. yalan söyleyecek halin olmadığına göre kusura bakma ben yanlış anlamışımdır indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım ha bu arada tanıdığın bir psikolog var mı indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-07-2010 #9
bak şimdi dikkatli bakarsan ben soruyu soran değil cevaplayanım. onu dışında sen sempatiklik olsun diye küldüysen bilmiyorum ama bana sanki dalga geçiyormuşun gibi geldi. o yüzden kızdım, bozuldum. yalan söyleyecek halin olmadığına göre kusura bakma ben yanlış anlamışımdır indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım ha bu arada tanıdığın bir psikolog var mı indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Soruyu sormana gerek yok, bilgi paylaşımında paylaşan herkes teşekkür edebilir birbirine.

Valla soran arkadaş sen kadar bozulmadı indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Bak ben uzatmayı sevmem, hadi kolay gele indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 15-07-2010 #10
yok canım haklısın uzatacak birşey yok ki zaten indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım yanlış anlaşılma sadece indesign da tab ile text kaydırma problemi Acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları