Indesign de birden fazla Beyaz Boşluk bul değiştir

InDesign - Indesign de birden fazla Beyaz Boşluk bul değiştir ...

eensar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merahaba
bir problemimiz var yardımcı olursanız seviniriz. wordden gelen dökümanda tab tuşunu kullanmadan Boşluk (sapace) tuşlarıyla ortalanmış ve alt alta dizilmiş yazılar var. örnek

ahmet.......mehmet...... kerem......Adem
ayşe.........fatma..........zeynep....hatice

gibi... İD de birden fazla beyaz boşluğu bul ve tab (sekme) ile değiştirmek istiyoruz. bir veya birden fazla seçeneğini bulduk fakat bu işimizi uzatıyor, sadece birden fazla boşluğu bulup değiştirmek istiyoruz. bunun bir formülü varmıdır. ilgi ve alakanız için çok teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 12-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
şöyle söyleyeyim. öncelikle en çok olandan başlayıp boşlukları azaltmanız lazım daha sonra en azami seviyede taba dönüştürüseniz daha hızlı ve çabuk olur kanatindeyim...

yani
6 boşluk 3 boşluğa çevir
5 boşluk 3 boşluğa çevir
4 boşluk 3 boşluğa çevir.
2 boşluk 3 boşluğa çevir.
3 boşlukları taba çevir mantığıyla..
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 12-06-2009 #3
Taba çevirme konusunda da şunu belirtmemde fayda var sanıyorum..

Find menüsüne girince..
Find What'ın karşılığına boşluğu koydunuz hepsini en aza indirdiniz yada indirmeden tab yapmak istiyorsunuz
Find What'ın karşılığına boşluk
Change to'nun karşılığına da bunu yazmalısınız " ^t "
Tab'ın karşılığı " ^t " 'dir.
Bu mesajdan alıntı yap
eensar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-06-2009 #4
arkadaşlar şöyle yapmıştım ozaman, paylaşayım istedim, doğru yol değil fakat varyasyonları ile başka seçimlerde yapılabilir diye yazdım. şimdi;

bulunacak kısmına üç defa space (boşluk) ekledim ve hemen yanına seçeneklerden yinele/bir veya birden çok saat (ingilizcesini bilmiyorum) ekledim (artı işareti çıktı)

değiştir kısmına ise sekme (Tab) ekledim

sanırım bu şu demek oldu üç ve/veya daha fazla boşlukları bul ve sekme ile değiştir. 10 tane boşlukta olsa tek bir hamlede hepsini sekme yapıyor. anlatabilmişimdir umarım.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 20-06-2009 #5
arkadaşlar şöyle yapmıştım ozaman, paylaşayım istedim, doğru yol değil fakat varyasyonları ile başka seçimlerde yapılabilir diye yazdım. şimdi;

bulunacak kısmına üç defa space (boşluk) ekledim ve hemen yanına seçeneklerden yinele/bir veya birden çok saat (ingilizcesini bilmiyorum) ekledim (artı işareti çıktı)

değiştir kısmına ise sekme (Tab) ekledim

sanırım bu şu demek oldu üç ve/veya daha fazla boşlukları bul ve sekme ile değiştir. 10 tane boşlukta olsa tek bir hamlede hepsini sekme yapıyor. anlatabilmişimdir umarım.
Bence doğru yolu bulmuşsunuz.
Bu mesajdan alıntı yap