InDesign de çoklu seçim

InDesign Soru ve Sorunlarınız - InDesign de çoklu seçim ...

InDesign de çoklu seçim
kEciSakaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kEciSakaL

Grafiker / Bursa

InDesign de çoklu seçim

Alt 08-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba
Diyelim 16 sayfalık bir katalog hazırlıyorsunuz. Yazı karakterini tüm belgelerde aynı kullandınız ve müşteri de başlıkların değişik karakter olmasını istiyor. Damlalıkla karakter değiştirme yapılıyor, eyvallah ama benim istediğim (örneğin CorelDRAW'daki shift'e basılı tutarak bir çok nesneyi seçmek gibi) tüm başlıkları seçip character menüsünden yazı tipini değiştirmek.
Aradım, taradım bulamadım; bilen var mıdır?

Ha bir de son kullanılan yazı karakterlerinin bulunduğu bir menü var mı acaba? (yine CorelDRAW'da text menüsünün en üstünde olduğu gibi)

Şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ömer ÇİÇEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer ÇİÇEK

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 08-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Master pageden yaparsanız tasarımlarınızı dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Karakter boyutları imajlr v.s
Bu mesajdan alıntı yap

kEciSakaL

Grafiker / Bursa

Alt 08-06-2011 #3
peki 1. sayfada çaydanlık yazıyor diyelim, 2. sayfada nasıl vazo yazacak master page'den yaparsam?
benim bildiğim master page'de yazılan veya konulan her nesne diğer aynı ismi taşıyan master page'lerde de yerini ve ebadını koruyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Ömer ÇİÇEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer ÇİÇEK

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 08-06-2011 #4
Text style oluşturabilirsin arkadasım. bir text sytle oluştur. Psp deki action gibi yada dw deki css gibi..
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 08-06-2011 #5
textstyle yada paragraphstyle den yapılabilir...
Bu mesajdan alıntı yap

kEciSakaL

Grafiker / Bursa

Alt 09-06-2011 #6
hmm teşekkürler arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
kadiror isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kadiror

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-01-2012 #7
işe başlarken tüm farklı başlık, ara başlık ve metinlere; paragraf, kelime veya duruma göre obje stili yapılırsa, istenirse 100 sayfalık bir katalog olsun tüm fontların büyüklükleri, renkleri, arka plan kullanılıyorsa arka plan renkleri bir anda ve toptan değiştirebilirsiniz..Yaplımış olan işlere de stil yapılabilir ancak bu sefer ya tek tek seçmek zorunda kalabilirsiniz. Veya ayırıcı bir işaret varsa ( renk büyüklük parantez tırnak gibi) Find replaca den grep stillerinden faydalanabilirsiniz..Stiller bence bu programın %50 si mutlaka kullanılması lazım..
Bu mesajdan alıntı yap