İnDesign de sayfa birleştirme

InDesign - İnDesign de sayfa birleştirme Sponsorlu Bağlantılar merhabalar. indesign kullanmaya yeni başladım. şimdi ben sektörel bi dergide çalışıyorum. daha önce hiç dergide çalışmamıştım. bu dergi evvelden işlerini freehandda yapıyordu. bende hemen indesign i önerdim. neyse ...

mehmetulker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetulker

Grafiker / İstanbul

Alt 03-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar. indesign kullanmaya yeni başladım. şimdi ben sektörel bi dergide çalışıyorum. daha önce hiç dergide çalışmamıştım. bu dergi evvelden işlerini freehandda yapıyordu. bende hemen indesign i önerdim.
neyse benim sorunum sayfa yapısını tamplate yaptım ve haberleri sürekli ayrı ayrı yapıp ayrı ayrı kaydediyorum. bunun sebebi hangi haberin kaçıncı sayfada olacağı son hafta belli oluyor. şimdi bu haberleri nasıl 16 sayfalık formalara toplarım. copy paste ilk aşamada sorunu çözüyor gibi fakat yaptığım sayfalara tekrardan master pageleri atıp uğraşırsam epey bi zaman kaybı olur. freehandden farkıda kalmaz. bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsinz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alleyezonme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alleyezonme(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım bende 1.5 yıldır yerel bir gazetede indesign kullanıyorum, yardımcı olmak isterdim, ama başlıkla yazın arasında bir bağlantı kuramadım tam olarak ne yapmak istediğini anlamadım
Bu mesajdan alıntı yap
mehmetulker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetulker

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2009 #3
atıyorum 2 sayfa ülker haberi var 5 sayfa sölen gıda 4 sayfa x firma falan
ne kadar ayrı haber varsa o kadar ayrı indesign dökümanı var elimde. bunları baskı aşamasında nasıl bir araya toplayacağım onu soruyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 09-12-2009 #4
atıyorum 2 sayfa ülker haberi var 5 sayfa sölen gıda 4 sayfa x firma falan
ne kadar ayrı haber varsa o kadar ayrı indesign dökümanı var elimde. bunları baskı aşamasında nasıl bir araya toplayacağım onu soruyorum.
Hepsini PDF yapın.. PDF'leri yine Indesign'e çekip montajı nasıl istiyorsanız öyle yapın..
Sayfa numarası ile uğraşıyorsanız eğer.. yerini boş bırakın montajda sayfa numarasını manual olarak koyun..
Gibi...
Bu mesajdan alıntı yap