Indesign den pdf'ye Font gömme

InDesign - Indesign den pdf'ye Font gömme ...

Cevapla
Indesign den pdf'ye Font gömme
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Standart

Indesign den pdf'ye Font gömme

Alt 11-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Indesign den pdf'ye Font gömme

Öncelikle neden böyle bir topic açtım..
Arkadaşlar indesign de yapılan bir dergiyi pdf. formatında filme gönderdiğimde bana pdf. formatı uzerinde bazı yazılarda soun olduğunu söylediler. İlk başta olmaz ööle şey derken.. yeniden tüm tyazıları convertleyip gönderdim. sorun çözüldü. fakat bu dosyanın boyutunu fazlası ile artırdı.ve araştırmaya başladım. Fontların pdf ile alıp veremediği ne idi ? işte cevabı..

(tamamen alıntı)

Font gömme ve eşleştirme

Bir font ancak, font satıcısı tarafından oluşturulan ve gömülmesine izin veren bir ayara sahipse gömülebilir. Gömme, okuyucular dosyayı görüntülediğinde veya yazdırdığında fontların yerine başka fontlar konmasını önler ve okuyucular metni orijinal fontunda görür. Dosyada CID fontları (çoğunlukla Asya dillerinde kullanılan bir font formatı) kullanılmamışsa, gömme işlemi dosya boyutunu sadece biraz büyütür. Fontları Acrobat uygulamasında veya InDesign belgesini PDF'ye aktarırken gömebilir veya yerine başka font koyabilirsiniz.

Fontun tamamını veya sadece dosyada kullanılan karakterlerden oluşan bir altkümesini gömebilirsiniz. Altkümeleme, özelleştirilmiş bir font adı oluşturarak, yazdırma sırasında sizin fontlarınızın ve ölçülerinizin kullanılmasını garantiler. Bu şekilde, örneğin, servis sağlayıcınızda yapılacak görüntülemede ve baskıda servis sağlayıcınızın değil, her zaman sizin Adobe Garamond® versiyonunuz kullanılabilir. PostScript dosyasına dahil edilmişse veya Distiller uygulamasının izlediği ve gömmekten men edilmediği font konumlarından birinde bulunuyorsa, Type 1 ve TrueType fontlar da gömülebilir.
Not: (Acrobat) Bazı durumlarda bir PostScript sürücüsünden geçen TrueType fontlarda artık arama, kopyalama, kesme veya yapıştırma yapılamaz. Bu sorunun ortaya çıkma ihtimalini en aza indirmek için, Acrobat uygulamasını PostScript dosyasının oluşturulduğu sistemde kullanın ve dosyada kullanılan TrueType fontların sistemde kurulu olduğundan emin olun.

Font satıcısının ayarları yüzünden bir font gömülemiyorsa ve bir PDF'yi açan veya yazdıran birinin orijinal fonta erişimi yoksa, onun yerine geçici olarak Birden Çok Kalıplı bir yazı tipi konur: Eksik Serif fontunun yerine AdobeSerifMM, eksik Sans Serif fontunun yerine de AdobeSansMM.

Birden Çok Kalıplı yazı tipi, orijinal belgedeki satır ve sayfa sonlarının korunmasını sağlamak için yayılabilir ve sıkıştırılabilir. Ancak, özellikle elyazısı yazı tiplerinde olduğu gibi, alışılmadık karakterler söz konusuysa, asıl fontun yerine konan fontun karakterleri orijinal karakterlerin şekliyle aynı olmayabilir.
Not: (Acrobat) Asya dillerindeki metinlerde Acrobat, kurulu Asya dilleri kitindeki fontları veya kullanıcının sistemindeki benzer fontları kullanır. Bazı dillerdeki fontlar veya bilinmeyen kodlamalara sahip fontların yerine başka font konamaz; bu durumda dosyada metin, madde işaretleri şeklinde görünür.
Alışılmadık karakterlerde, yerine konan font aslına benzemez.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

alimyus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alimyus

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 11-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Standart
Alt 11-01-2008 #3
eyrıca çıktı alırken CMYK sorunsalına maruz kalan arkadaşların eps olarak çıktı almaları da sonucun çok daha güzel olmasına etkendir.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
acrobat, indesignde pdf, pdf

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Corel X3 Orijinal Font Cd'sinden Alınan Tamamı Türkçe 900 Font reddes Fontlar 67 10-01-2015 18:43:03
Indesign Font Embed mlhyhn InDesign 24 21-03-2012 23:29:33
Corel'den pdf'ye çevirirken sayfa kenarlarında renkler ve crosslar oluşturma.. yardım kardinal35 Corel Draw 4 16-08-2010 13:18:21
PDF'ye çevirdiğim dosyaları import edemiyorum! ahura Corel Draw 1 19-03-2008 00:40:07
Frutiger Türkçe Font Ailesi En Zor Bulunan Font İşte Burada reddes Fontlar 16 07-02-2008 08:47:04

Kapat
Şifremi Unuttum?