İndesign dergiyi baskıya nasıl yollarız?

Baskı Öncesi - İndesign dergiyi baskıya nasıl yollarız? ...

arzucarsamba isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arzucarsamba

Grafiker / Kocaeli

Alt 22-10-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Mrb arkadşlar.
İndesign da 60 sayfalık bir dergi hazırladım. Hafta sonu baskıya göndericem. Fakat içinden çıkamadığım bi konu var. İndesign da çalışma dosyası ilk sayfa tek sonrakiler çift ve arka kapakta tek sayfadır. yani 1 , 2-3 , 4-5 , 6-7 , ..... 60şeklinde. Bu çalışmayı pdf kaydettiğimde bütün sayfalar tek tek çıkmaktadır. Çalışma dosyasındaki gibi yanyana değil. Çalışmayı baskıya nasıl göndermem gerekiyor? Kapak sayfasını ayrı mı çalışmam gerekiyor (Sırt payı vermem için?)
Şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Cumaya kadar bu problemi çözmem lazımİndesign dergiyi baskıya nasıl yollarız?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
baskıya dergi tek sayfa olarak baskıya gider. sonra montaj yaparlar ki amerikan cilt ya da amerikan iplik dikişli ciltlerde sıralaması şöyledir:"5,12,9,8,4,13,16,1" "7,10,11,6,2,15,14,3". Tel dikiş olursa sıralaması farklı olur, 1.sayfanın soluna en son sayfa gelir.
baskıya gönderirken taşırmasına, font ve resimlerine dikkat edin. pdf yi kontrol edin ki baskıda problem olmasın.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-10-2014 #3
Ben olsam , kapak çalışmamı ayrı yapardım nedeni ise belirtmiş olduğunuz gibi sırt payından dolayı ve montaj aşamasında bir karışıklığa neden olmaması için ; pdf kaydedip sayfaların tek tek cıkması çokta önemli degil montajı yapacak arkadaşın sayfa numralarını baz alarak montaj edecektir ...
Bu mesajdan alıntı yap
artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2014 #4
"sayfaların tek tek cıkması çokta önemli degil" yazmışsınız. nasıl önemli değil. İndesign dergiyi baskıya nasıl yollarız?)))))) bilmediğiniz konular sanırım bunlar. öğrenmekte fayda var arkadaşlar. sayfaları pdf yaparken ikili yapmayın. bölmek zorunda kalıyorlar. çünkü yukarıda yazdım 1. ve 2. safyalar birisi formanın önünde diğeri arkasında yer alıyor. yanyana gönderirsen nasıl olacak. birisini formanın önüne koymak zorunda ama bir bütün. mecburen bölmek zorunda.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-10-2014 #5
bakın sayfaların tek tek cıkması anlamı ayrı ayrı pdf oluşması degil benim kastetmek istediğim bu öğrenilecek bişeyler olduğunda uzman kişilere baş vuruyorum siz merak etmeyin ve çokta komik bir durum yok ortada ....
Bu mesajdan alıntı yap
arzucarsamba isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arzucarsamba

Grafiker / Kocaeli

Alt 23-10-2014 #6
Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bilgiler işime yaradı gerçekten. Yani sayfaları sırasıyla tek olarak pdf high quality print şeklinde kaydedip baskıya yollarsam olur değil mi? içindeki resimleri embed link yapıyorum. Fontlarıda embedlemem gerekir mi acaba yoksa zaten pdf içine gömülür mü?
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 23-10-2014 #7
Matbaaya giden işlerde Press quality'yi seçin. Bu ayar tüm dökümanı CMYK'ya çevirir.
Fontları embedlemenize gerek kalmaz. Fontlar PDF içine gömülmüş olur.
Bu mesajdan alıntı yap