Indesign Dil seçenekleri hakkında yardım

InDesign - Indesign Dil seçenekleri hakkında yardım Sponsorlu Bağlantılar Herkese selamlar indesign CS6 kurdum ama Türkçe. dil paketini ingilizceye çevirmek istiyorum yapmam gerekenler hakkında bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim şimdiden çok teşekkürler...

ersaguncelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ersaguncelebi

Grafiker / Antalya

Alt 15-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese selamlar indesign CS6 kurdum ama Türkçe. dil paketini ingilizceye çevirmek istiyorum yapmam gerekenler hakkında bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim şimdiden çok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

emirworks isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emirworks

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
30 Saniyede değiştirmen mümkün,
C:\Program Files (x86)Adobe\Adobe Photoshop CS6 (64 Bit)\Locales\tr_TR\Support Files

tw10428.DAT DOSYASININ UZANTISINI .BAK OLARAK değiştir, kapat aç ingilizce olur.
Bu mesajdan alıntı yap
ersaguncelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ersaguncelebi

Grafiker / Antalya

Alt 20-01-2013 #3
yardım için teşekkür ederim ama 32 bit kurulu Locales klasörü görünmüyor :/
Bu mesajdan alıntı yap
glayol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

glayol

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 03-03-2013 #4
merhaba bir gazete tasarımı yaptım..gazete adının olduğu yerde bir resim kullandım, resmi optimize etmeden koyduğum için kenarları çok kötü görünüyor, fakat bu resimde remin üzerine bir yazı yerleştirmiştim..
resmi optimize ettikten sonra aynı yazıyı koymaya çalıştığımda yazıyı koyamadım aynı yere..lütfen yardım edermisiniz..

ocak 2013 yazan yazıyı resmin siyah kısmının üzerine getirmeye çalışıyorum

yardımmm lütfennn..
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 03-03-2013 #5

Ocak 2013
yazısı master sayfadan eklenmişse ,
master sayfadan yerini degiştirebilirsiniz ve ,
master sayfadan bir degişiklik yaparsanız tüm sayfalarda degişiklik olacaktır

Şayet sadece o sayfada (master sayfa dışındaki ) degişiklik yapılacaksa Ocak 2013 master sayfada eklenmiş olsa bile bunu şu şekilde yapabilirsiniz

yaptıktan sonra sadece o sayfadaki master sayfada eklenmiş olanları hareket ettirebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
glayol isimli Üye şimdilik offline konumundadır

glayol

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 03-03-2013 #6
cevapladığınız için teşekkür ederim ama programa tam hakim değilim yapmaya çalıştım ama olmadı.
Bu mesajdan alıntı yap
Anthro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Anthro

Sanat Yn. / Ankara

Alt 19-05-2013 #7
merhaba bir gazete tasarımı yaptım..gazete adının olduğu yerde bir resim kullandım, resmi optimize etmeden koyduğum için kenarları çok kötü görünüyor, fakat bu resimde remin üzerine bir yazı yerleştirmiştim..
resmi optimize ettikten sonra aynı yazıyı koymaya çalıştığımda yazıyı koyamadım aynı yere..lütfen yardım edermisiniz..

yardımmm lütfennn..
Sorunun bu konuyla ilgisi ne ki arkadaşın açtığı konuda bu problemini sormuşsun arkadaşım?
Şaka mı yapmak istedin acaba?

Yeni başlık açıp konu kalabalığı yapmak istemediğim için aynı soruyu güncelleyerek tekrar soruyorum arkadaşlar. Yukarıda sadece bir arkadaş cevaplamak istemiş ama o da Photoshop'taki dil sorununun çözümünü paylaşmış. InDesign için o yöntem işe yaramıyor. Maalesef kendi anadilimdeki haline alışık olmadığım için programı kullanırken problem yaşıyorum. Ayrıca takıldığımız konularda internetteki yardım video ve paylaşımları da ingilizce yazılım diliyle anlatıldığı için program dilini acilen ingilizceye çevirmem lazım. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa gerek soran arkadaş, gerekse ben ve aynı sıkıntıyı yaşayan veya yaşayıp bu başlığa bakacak kişiler için büyük hayra geçecektir.
Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap