Indesign Dipnot problemi

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Indesign Dipnot problemi ...

Indesign Dipnot problemi
eensar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Indesign Dipnot problemi

Alt 09-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar problem şu. Gerçi mizanpaj mantığına aykırımı bunu bilmiyorum ama böyle birşey aklıma geldi fakat yapamadım. kitabımda birden fazla dipnot şekli. yani bazı sayfalarda yıldızlı dipnot bazı sayfalarda rakam bazı sayfalarda harf, abartım biliyorum ama mantığını öğrenmek adına bu abartı affınıza sığınıyorum. böyle bir dipnot mizanpajı yapılabilinirmi birtürlü başaramadık... ilgi ve alakanız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 08-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bir dökümanda böyle dipnotlar varsa yapmak mümkün tabii.

kısaca anlatırsam.

her birine ayrı bir paragraf style verilir. daha sonra o stiller her o dipnot geldiğinde işlenirse bunu yapmak mümkün olur.
Bu mesajdan alıntı yap

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-06-2009 #3
Özür dilerim Biraz uzun anlatılmasını istiyoruz. affınızı sığınıyoruz yapamadık... bir kaç dakika vaktiniz alır belki fakat yardım ederseniz seviniriz. bir örnek yapabilirmisiniz. iki sayfa.birinci sayfada sayı ikinci sayfada yıldızlı dipnot olması gerek
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 11-06-2009 #4
InDesign ders: dip not yazımı

buradaki açıklama size yardımcı olacaktır...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-06-2009 #5
Özür dilerim açıklama basitbir dipnot eklemek için yazılmış. fakat kitabımızdaki dizgide hem yıldızlı dipnot var hem rakam hemde roma rakamı ile dizilmiş dipnotlar mevcut. bu formatta üç farklı dipnot numaralandırmasını bir belgede yapılabilinirmi nasıl yapabiliriz. ilgi ve alakanız için teşekkürler arkadaşalar. hatice hanım savaş bey...
Bu mesajdan alıntı yap

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 12-06-2009 #6
metinde her dipnot ayrı mı siz yeniden mi oluşturacaksınız..... (öğrenmek istediğim şey dipnotlar metin halinde oluştulmuşmu siz yeniden oluşturacakmısınız.)

yada wordde hazır in designa mı aktaracaksınız...
Bu mesajdan alıntı yap

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-06-2009 #7
ımm şöyleki kitabımız türkçeye çeviri. önce kitabın kendi dipnotları var. bunlar rakamla ifade edilmiş. birde çevirenin eklediği dipnotlar var bunlarıda yıldızla ifade etmemiz gerekir. yani hem yıldız dipnotumuz var hemde rakam dipnotumuz. mesela 5. dipnottan sonra yıldızlı dipnot bırakıp sonrada 6. dipnota devam etmek istiyorum.

ben dipnot bırakırken bütün bir kitapta sadece yıldız yada sadece rakam yapmama izin veriyor. problemi anlatabildim mi bilmiyorum şimdiden cevaplar için müteşekkirim.
Bu mesajdan alıntı yap

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 14-06-2009 #8
biraz zaman aldı ama çözdüm...

in design da böyle bir şeyi yapabilmeniz için yazınıza iki dipnotu da wordde eklemeniz lazım...
word iki dipnotu destekliyor. ID ye alınca her iki dipnotu da farklı alıyor...
sanırım bu işinizi çözer...

Farklı bir yoluda 2 nci dipnotu Type + notes den ekleyebilirsiniz. Bu yol biraz uğraştırıyor...
Bu mesajdan alıntı yap

eensar

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-06-2009 #9
pek çözmüş gibi olamamış ama : ) uğraşmış olmanızdan ötürü çok teşekkürler Allah razı olsun. ikinci yönteme bakmalıyım nasıl yapmışsınız... vesselam
Bu mesajdan alıntı yap
fenerli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fenerli

Grafiker / Ankara

Alt 02-07-2009 #10
dipnotları hep ana metnin altına yazdırıyor indesign.. acaba ana metnin yanına yazdırmanın bir yolu var mı (dipnot yan not olacak biraz Indesign Dipnot problemi ama) bilginiz var mı bu konuda.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları