Indesign Export İnteractive ve Print Farkı

InDesign - Indesign Export İnteractive ve Print Farkı ...

makara18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

makara18

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 15-12-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,
Indesign'de bir dergi çalışması hazırlıyorum ve baskıya yollamaya az kaldı.Fakat aklıma takılan bir soru var.Indesign Export seçeneğindeki Interactive PDF Print PDF ve ayrıca dosya menüsünün altında Print Booklet seçeeği var.Bunların farkından biraz bahseder misiniz?Forumda arattırdım bulamadım konu varsa direk link verebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mgcwnd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgcwnd

Grafiker / İstanbul

Alt 15-12-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Print PDF basılabilir / baskıya hazır PDF, Interactive PDF in basılabilirlikle bir ilgisi yoktur. Slayt gösterisi yapabilirsin, sayfa geçişleri, düğmeleri vs.
Print Bookleet ise ; indesign da 8 sayfalık bir çalışma yaptığını düşün.Sayfalarını oluşturduğunda sırasıyla dizilir. 1.sayfa 2. sayfa 3. sayfa ......gibi. Ama sen Print Booklet dersen yazdırma esnasında 1 ile 8 aynı sayfaya, 2 ile 7 aynı sayfaya gibi bir düzende yazdırılır.Buda sayfalar katlandığında kitapçık haline gelmesini sağlar. Yani MONTAJ yapar.
Bu mesajdan alıntı yap