İndesign ile dergi hazırladık. Baskı?

Baskı Öncesi - İndesign ile dergi hazırladık. Baskı? Sponsorlu Bağlantılar Profesyonel bir tasarımcı değilim. Uzun zamandır indesign ile uğraşıyorum. Okulumdaki öğretmen arkadaşım okul dergisi hazırlayabilir miyiz diye sordu. Nitekim dergiyi hazırladık (ufak tefek eksiklikler var). Arkadaş matbaaya sormuş ...

aliantep27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aliantep27

Eğitimci / Gaziantep

Alt 01-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Profesyonel bir tasarımcı değilim. Uzun zamandır indesign ile uğraşıyorum. Okulumdaki öğretmen arkadaşım okul dergisi hazırlayabilir miyiz diye sordu.
Nitekim dergiyi hazırladık (ufak tefek eksiklikler var). Arkadaş matbaaya sormuş dergiyi corel ya da illustrator ile hazırlamamı istemişler. Dergiyi indesign den pdf olarak dışa aktarsak yinede çıkartamazlar mı. ya da ai veya eps formatına çevirebilir miyiz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

caporeista isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caporeista

Webmaster / İstanbul

Alt 03-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
indesign ile baskıya göre çıkışını alman yeterli ama baskı için bir kaç ayar gerekli ben sana kendi yapdığımı tavsiye edeyim
file menüsünden adobe pdf presets seçeneğinin üzerine gelin oradan açılan bölümden pdf/x-1a 2001 seçeneğine tıklayın açılan sekmeden masaüstüne kaydedin ve karşınıza yeni bi sayfa çıkıcak sol tarafdaki mark and bleeds e gelin ve crop maskı işaretleyin alttaki use document bleed i de işaretleyip taşma paylarını aktifleştirin ve export diyin bu şekilde baskıya yollayın .
Bu mesajdan alıntı yap
aliantep27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aliantep27

Eğitimci / Gaziantep

Alt 11-03-2011 #3
Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap