Indesign ile Pdf yaparken?..

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Indesign ile Pdf yaparken?.. Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar dergim bitti ve çok acil bilgi almam gereken konu şudur: İndesign da pdf yaparken Press Qualty yapınca bütün çalışma cmyk mı oluyor. Yada şöyle söyleyeyim çalışma alanındaki ...

onurcnkc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurcnkc

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar dergim bitti ve çok acil bilgi almam gereken konu şudur:
İndesign da pdf yaparken Press Qualty yapınca bütün çalışma cmyk mı oluyor. Yada şöyle söyleyeyim çalışma alanındaki rgb görselleri pdf kaydederken nasıl cmyk şeklinde kaydederim. ?
Şimdiden Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar dergim bitti ve çok acil bilgi almam gereken konu şudur:
İndesign da pdf yaparken Press Qualty yapınca bütün çalışma cmyk mı oluyor. Yada şöyle söyleyeyim çalışma alanındaki rgb görselleri pdf kaydederken nasıl cmyk şeklinde kaydederim. ?
Şimdiden Teşekkürler.
Press quality preseti dokümanda kullanılan tüm fontları PDF'e gömer. Gözünüzden kaçmış tüm RGB imaj veya vektörel obje renklerini PDF profilinde tanımlı renk profili üzerinden CMYK'ya dönüştürür. Spot renkleri ise muhazafa eder. 300ppi çözünürlükten yüksek imajları, 300'e sabitler. Yani fazlalıkları atar.
Bu mesajdan alıntı yap

onurcnkc

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #3
Press quality preseti dokümanda kullanılan tüm fontları PDF'e gömer. Gözünüzden kaçmış tüm RGB imaj veya vektörel obje renklerini PDF profilinde tanımlı renk profili üzerinden CMYK'ya dönüştürür. Spot renkleri ise muhazafa eder. 300ppi çözünürlükten yüksek imajları, 300'e sabitler. Yani fazlalıkları atar.
Yani bu secenek ile ben degil indesign hallediyor diyorsun öylemi ? Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #4
Yani bu secenek ile ben degil indesign hallediyor diyorsun öylemi ? Teşekkürler...
Sadece indesign değil, bu preseti kullandığınız bütün programlar için geçerlidir.
Bu mesajdan alıntı yap

onurcnkc

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #5
Sadece indesign değil, bu preseti kullandığınız bütün programlar için geçerlidir.
Biraz fazla sordum ama kafama takıldıgı için soruyorum. Bu pdf yi photoshopta açınca neden rgb modunda gözüküyor olabilir. Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #6
Biraz fazla sordum ama kafama takıldıgı için soruyorum. Bu pdf yi photoshopta açınca neden rgb modunda gözüküyor olabilir. Teşekkürler
photoshopta hangi pdf'yi açarsanız açın, açarken size hangi renk modunda açmak istediğinizi sorar. Acaba çabuk açmak için ok tuşuna hemen basıyor olabilir misiniz?

Ekran görüntüsünde daha net görebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

onurcnkc

Grafiker / İstanbul

Alt 20-05-2014 #7
photoshopta hangi pdf'yi açarsanız açın, açarken size hangi renk modunda açmak istediğinizi sorar. Acaba çabuk açmak için ok tuşuna hemen basıyor olabilir misiniz?

Ekran görüntüsünde daha net görebilirsiniz.
Indesign ile Pdf yaparken?.. evet haklıymışsınız acemi degilim fakat kafama takılmıştı. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap