InDesign İlk Gazete Çalışmam Batman Postası

InDesign - InDesign İlk Gazete Çalışmam Batman Postası Sponsorlu Bağlantılar Yaklaşık 9 yıl quark kullanıcısıyım. Arkadaşlarımın tavsiyesiyle İn Design'e geçtim. İlk gazete çalışmam nasıl sizce yorumlarınızı bekliyorum... İsterseniz PDF olarakta sitemizde diğer sayfalara bakabilirsiniz.. http://www.batmanpostasigazetesi.com/gazete-1044.htm...

canem72 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

canem72

Grafiker / Batman

Alt 20-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yaklaşık 9 yıl quark kullanıcısıyım. Arkadaşlarımın tavsiyesiyle İn Design'e geçtim. İlk gazete çalışmam nasıl sizce yorumlarınızı bekliyorum...

İsterseniz PDF olarakta sitemizde diğer sayfalara bakabilirsiniz..
http://www.batmanpostasigazetesi.com/gazete-1044.htm
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ased65 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ased65

Yrd. Grafiker / Ağrı

Alt 19-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
batmanda mizanpajda pusuladan daha iyisi yok
Bu mesajdan alıntı yap
ased65 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ased65

Yrd. Grafiker / Ağrı

Alt 19-09-2011 #3
yinede eline sağlık güzel
Bu mesajdan alıntı yap
sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 25-09-2011 #4
Öncelikle Gazetenizde sütun sorunu gördüm. Gazeteyi 9 sütun çalışmanı ve her sütun arasında 5 mm koymanı tavsiye ederim.
yaptığın gazetede ben manşet göremedim. manşetsiz bir gazete olabilir mi ?
Bir gazetenin ana sayfası gazetenin içeriği ile ilgili genel fikir vermeli. kısa kısa yazılar halinde haber girmelisin. 1. sayfada o kadar çok yazı olmamalı. ulusal gazete formatlarını takip etmeni tavsiye ederim. Örneğin Sabah gazetesi benim nazarımda en iyi ve gazete tasarım kurallarına uyan gazetedir. çalışmalarının devamını dilerim
Bu mesajdan alıntı yap

canem72

Grafiker / Batman

Alt 13-04-2012 #5
Öncelikle Gazetenizde sütun sorunu gördüm. Gazeteyi 9 sütun çalışmanı ve her sütun arasında 5 mm koymanı tavsiye ederim.
yaptığın gazetede ben manşet göremedim. manşetsiz bir gazete olabilir mi ?
Bir gazetenin ana sayfası gazetenin içeriği ile ilgili genel fikir vermeli. kısa kısa yazılar halinde haber girmelisin. 1. sayfada o kadar çok yazı olmamalı. ulusal gazete formatlarını takip etmeni tavsiye ederim. Örneğin Sabah gazetesi benim nazarımda en iyi ve gazete tasarım kurallarına uyan gazetedir. çalışmalarının devamını dilerim

Katılıyorum size. Ancak yerel bir gazete olduğu için haberin kısa olmasına veya uzun olmasına ben karar veremiyorum. Haber zaten ne kadar kısa olursa görsellik o kadar ilgi çekici olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 13-04-2012 #6
InDesign İlk Gazete Çalışmam Batman Postası malesef yere gazeteler, sektör dergileri gibi mecralarda, olmazsa olmaz dediğimiz kurallar, uygulanamıyor. Kendine has kurallar üretiyorlar. Bu konuda size katılıyorum. Quark'tan ID ye geçiş süreci en azından kendim için oldukça kolay olmuştu. Genel olarak yerel bir gazete için göze çarpan bir sakillik görmüyorum...

Önerim, gazete tasarımında, oyuncaklı fontların kullanmamanız yönünde olacak. mümkün olduğunca sade, düz ve ayrlan fontları tercih ediniz. helvetica condensed black gibi.

zaten insanlar okumaya tembelleniyor, birde okunması zor fontlarla onları daha da soğutmayalım.

başarılar...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
tolgilis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tolgilis

Grafiker / İstanbul

Alt 13-04-2012 #7
gazetede çok hata var. En basit ilk görünen hatalar:
1- 1. sayfa da bu kadar ayrıntılı haberler olmaz. En fazla 3 tane ayrıntılı haber koyulur, gerisinde kısa giriş verilip iç sayfaya gönderme yapılır
2- Gazetenin manşeti yok.
3- Sütunlarda bir tanesi kitap sütunu gibi genişken, diğerleri ince...

Saymakla bitmez...

Böyle uzar gider... Sana tavsiyem, önce bir gazete bul eskilerden ulusal...

Sonra onun aynısını uyarla...

bir süre kopya et... Elin alışsın mizampaja... Yeteneğin varsa zaten gerisi gelecektir...
Bu mesajdan alıntı yap

canem72

Grafiker / Batman

Alt 17-04-2012 #8
Yorumlarınız için teşekkürler...

Bu indesign'de sütün ne kadar olur örneğin ben 8 sütün kullanıyorum.
Kaç sütün kullanmamı önerirsiniz...
Öncelikle fontlar hangileridir başlık olarak, yazı içeriği hangi fontlar kullanılmalı..
ben haber içeriği souvenir kulanıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
okan78 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

okan78

Grafiker / İzmir

Alt 08-09-2013 #9
Adam ilk çalışmam demiş. Ne kadar acımasızca eleştiriler yapıyorsunuz. Öğrenecektir elbet InDesign İlk Gazete Çalışmam Batman Postası
Bu mesajdan alıntı yap