İndesign Karakter Stili

InDesign Soru ve Sorunlarınız - İndesign Karakter Stili Sponsorlu Bağlantılar İndesign'da hazırlamış olduğumuz Karakter Stililerini nasıl kaydediyoruz. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler....

İndesign Karakter Stili
holy84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

holy84

Grafiker / İzmir

İndesign Karakter Stili

Alt 18-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İndesign'da hazırlamış olduğumuz Karakter Stililerini nasıl kaydediyoruz. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İndesign'da hazırlamış olduğumuz Karakter Stililerini nasıl kaydediyoruz. Bilgisi olan var mı? Teşekkürler.
Karakter stil menüsünü açıp yandaki küçük oktan "New Character Style" ı seçin ve herhangi bir isim verip ayarlarınızı yapın, bu kadar.
Bu mesajdan alıntı yap

holy84

Grafiker / İzmir

Alt 21-01-2013 #3
Çalıştığım sayfa için hazırladığım karakter stillerinde sorun yok ancak ben hazırlamış olduğum stilleri diğer işlerimdede kullanmak istiyorum.Yani kalıcı bir stil dosyası oluşturmaktan bahsediyorum. Sizin dediğiniz yöntemle yaptığım zaman sadece o sayfada geçerli oluyor ve yani bi çalışma sayfası açtığım zaman o stili kalmıyor. Mesela renk paleti oluşturduğumuzda ve kaydettiğimizde .ase uzantılı bir dosya oluşuyor ve bunu her çalışmamda kullanmam mümkün oluyor. Bu tarz bir kaydetmeyi kastetmiştim. Eğer bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

holy84

Grafiker / İzmir

Alt 21-01-2013 #4
Çalıştığım sayfa için hazırladığım karakter stillerinde sorun yok ancak ben hazırlamış olduğum stilleri diğer işlerimdede kullanmak istiyorum.Yani kalıcı bir stil dosyası oluşturmaktan bahsediyorum. Sizin dediğiniz yöntemle yaptığım zaman sadece o sayfada geçerli oluyor ve yani bi çalışma sayfası açtığım zaman o stili kalmıyor. Mesela renk paleti oluşturduğumuzda ve kaydettiğimizde .ase uzantılı bir dosya oluşuyor ve bunu her çalışmamda kullanmam mümkün oluyor. Bu tarz bir kaydetmeyi kastetmiştim. Eğer bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-01-2013 #5
Benim bildiğim indesignde character styles ve paragraph styles dışarı aktaramıyoruz;
ama şöyle bir yol mevcut ,daha önce yapmış olduğunuz bir çalışmanızı stylesler beraber .indd formatında kaydetmişseniz bunları tekrar başka bir çalışmada kullanmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken yol şöyle yani çalışmanız

İndesign Karakter Stili

Açılan pencereden daha önceki çalışmanızı sectiğiniz takdirde içindeki
character styles ve paragraph styles göreceksiniz

İndesign Karakter Stili

istediklerinizi secip OK basmanız yeterli olacaktır
Bu mesajdan alıntı yap

holy84

Grafiker / İzmir

Alt 24-01-2013 #6
Teşekkür ederim. Anlatmış olduğunuz yöntemle sorunu hallettim. Ancak bu yöntemle bir çok indd. uzantılı kaydetmek zorunda kalacağız.

Ama bu şekilde bir yöntem yerine Karakter ve Paragraf stillerini dışa aktarıp kaydetmek daha mantıklı olurdu diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 26-01-2013 #7
Çalıştığım sayfa için hazırladığım karakter stillerinde sorun yok ancak ben hazırlamış olduğum stilleri diğer işlerimdede kullanmak istiyorum.Yani kalıcı bir stil dosyası oluşturmaktan bahsediyorum. Sizin dediğiniz yöntemle yaptığım zaman sadece o sayfada geçerli oluyor ve yani bi çalışma sayfası açtığım zaman o stili kalmıyor. Mesela renk paleti oluşturduğumuzda ve kaydettiğimizde .ase uzantılı bir dosya oluşuyor ve bunu her çalışmamda kullanmam mümkün oluyor. Bu tarz bir kaydetmeyi kastetmiştim. Eğer bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim..
Biraz geç döndüm kusura bakmayın. Kalıcı olarak stillerinizi tabiiki kaydedebilirsiniz tek yapmanız gereken herhangi bir doküman açmadan ilgili stil paletine gelin ve stilinizi hazırlayıp kaydedin. Artık stiliniz default olarak kayıtlıdır ve her yeni doküman açtığınızda stil paneline gelecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

holy84

Grafiker / İzmir

Teşekkür

Alt 28-01-2013 #8
Biraz geç döndüm kusura bakmayın. Kalıcı olarak stillerinizi tabiiki kaydedebilirsiniz tek yapmanız gereken herhangi bir doküman açmadan ilgili stil paletine gelin ve stilinizi hazırlayıp kaydedin. Artık stiliniz default olarak kayıtlıdır ve her yeni doküman açtığınızda stil paneline gelecektir.
Teşekkür ederim aradığım bilgi buydu.
Bu mesajdan alıntı yap