Indesign Kaynak ihtiyacı

InDesign - Indesign Kaynak ihtiyacı ...

Indesign Kaynak ihtiyacı
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Indesign Kaynak ihtiyacı

Alt 16-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar, yılalrdır corel ve photoshop dışında herhangi bir programa ihtiyacım olmadı. Ama son dönemde sayfa tasarımı konusunda indesign cs3 un oldukça etkin olduğunu duydum. bana bu dönemde fayda sağlayacak indesign kaynakları alzım.. nerden bulabilirirm.. Bulunduğum yere maalesef kurs da yok. In design cs3 !u makinama full kurdum.. ama ben ona o bana bakıyor.. yardımlarınız için teşekkür ederim. Umarım forum kuralalrına aykırı yazmamışımdır. Bu arada in design cs3 full linkini de buaradan yayınlamak isterim ama yasak değil ise
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 16-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Teşekkürler bu düşünceniz için . Forumda warez,crack, serial vb. konular istenmiyor. İndesing den anlıyan bir kaç arkadaş var. Bu topiciğinizi gördüklerinde eminimki sizin için temel bilgiler hazırlayıp size sunacaklardır...
Yada mutlaka bir yol gösterirler size.

Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 16-06-2007 #3
İlginize teşekkür ederim..Cs3 ihtiyacı olan özelden ulaşırsa linkleri vereyim ozaman..
Bu mesajdan alıntı yap
Orhancan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Orhancan

Grafiker / İstanbul

Indesign destek

Alt 28-06-2007 #4
Arkadaşım Merhabalar,
Senin sorunun bence o kadar büyük değil.

Corel, Quark, Freehand programlarına biraz aşina olmak indesignı başkasına ihtiyaç duymadan çözebileceğin anlamına gelir. Bunun için kurslarda vakit harcama.
Ben böyle çözdüm programı. Şimdilik kitap mizanpajı ve kapak, dergi ve gazete tasarımları ile ilgili denemelerim ve birkaç iş teslim ettiğim oldu bile..

Tabii netten indesign hakkında kitapçık ve yardım dosyalarını da bulabilirsin ...

Ben de bir iş dolayısıyla ihtiyaç duydum ve şunu söyleyebilirim ki yakın bir gelecekte indesign programı, corel, freehand, quark v.s. tüm buna benzer programları silip süpürecek. Hiç vakit kaybetmeden indesign'i öğren ve uygulamaya geç.
Bu mesajdan alıntı yap
ahmetsxfile isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetsxfile

Grafiker / Samsun

Alt 29-06-2007 #5
Evet bence indesign en etkin program olacak. Freehand gidince meydan ona kalacak. Ama bu çok yakın değil. Zaten FH nin MX versiyonu daha 3-4 yıl işimizi görür. Tabi teknolojik değişmelere bağlı olarak bu zaman zarfı kısalabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
seykan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seykan

Grafiker / Ankara

Alt 30-06-2007 #6
Evet bence indesign en etkin program olacak. Freehand gidince meydan ona kalacak. Ama bu çok yakın değil. Zaten FH nin MX versiyonu daha 3-4 yıl işimizi görür. Tabi teknolojik değişmelere bağlı olarak bu zaman zarfı kısalabilir.
Arkadaş Indesing'in çalışma alanı ile FreeHand'in çalışma alanları farklı... Sen iki programı aynı keyfeye nasıl korarsın bilmiyorum.

Indesing tamam mükemmel bi program ama tasarım, mizanpaj, kitap hazırlama gibi birkaç alanda kullanılır.

FreeHand bu da kendi alanında mükemmel bi program bunu Corel veya Illustrator ile karşılaştırıp bu kelimeyi öyle deseydin hiç birşey demem. Hatta ek olarak bence piyasa birkaç yıl sonra Illustrator'ün hakimiyeti altına geçecek ki bende bi FreeHand kullanıcısı olarak (Indesing de kullanıyorum ve hastayım bu programa) Illustrator kullanmak ve öğrenmek için zamanı kolluyorum.

Unuttum FreeHand özgür çizimler yapabildiğin gibi tasarım da yapabildiğin bi program başka bir ana fikri yok.

Yukarıda bahsettiğim gibi lütfen programlarım ana çalışma fikirlerini karşılaştırarak Indesing, FreeHand'in yerini alacak gibi bir cümle söylemem yanlış bir ifade tarzı olmuş oluyor bunu düzeltirsen sevinirim.

Mizanpajın çoğunu ben yazdım ve dizgisi de ben ve kız kardeşime aittir.

Yayın firması dergiyi çok basit düzeyde (ders çalışması olacağından böyle) istedi...

Örnekler linkler aşağıda:

Dergi PDF leri için tıkla:
http://www.ihtiyacinne.com/turkce/urunler.aspx?id=627

yukarıdaki adresteki tüm dergiler Indesing CS2 formatında hazırlandı. Lütfen görmek istediğiniz dergiye tıklayıp örnekler kısmına bakarsanız pdf si açılacaktır.

Dergi dijital görüntü için tıkla:
http://www.emecmua.com/ihtiyac-yayincilik.aspx

yukarıdaki adresteki tüm dergiler Indesing CS2 formatında hazırlandı. Lütfen görmek istediğiniz dergiye tıklayıp örnekler kısmına bakarsanız dijital görüntüsü açılacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 30-06-2007 #7
Seykan çok başarılı olmuş tebrik ederim.. Ama ben kaynak ihtiyacı istedim.. konu başka yerlere uçmuş.. bilen arkadaş var ise belirtir ise sevinirim.. Türkiye de kitap bulamadım. Amazondan istettim..indesigncs3 kitabı ülkemizde yok Indesign Kaynak ihtiyacı)
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 30-06-2007 #8
Arkadaş Indesing'in çalışma alanı ile FreeHand'in çalışma alanları farklı... Sen iki programı aynı keyfeye nasıl korarsın bilmiyorum.

Indesing tamam mükemmel bi program ama tasarım, mizanpaj, kitap hazırlama gibi birkaç alanda kullanılır.

FreeHand bu da kendi alanında mükemmel bi program bunu Corel veya Illustrator ile karşılaştırıp bu kelimeyi öyle deseydin hiç birşey demem. Hatta ek olarak bence piyasa birkaç yıl sonra Illustrator'ün hakimiyeti altına geçecek ki bende bi FreeHand kullanıcısı olarak (Indesing de kullanıyorum ve hastayım bu programa) Illustrator kullanmak ve öğrenmek için zamanı kolluyorum.

Unuttum FreeHand özgür çizimler yapabildiğin gibi tasarım da yapabildiğin bi program başka bir ana fikri yok.

Yukarıda bahsettiğim gibi lütfen programlarım ana çalışma fikirlerini karşılaştırarak Indesing, FreeHand'in yerini alacak gibi bir cümle söylemem yanlış bir ifade tarzı olmuş oluyor bunu düzeltirsen sevinirim.

Mizanpajın çoğunu ben yazdım ve dizgisi de ben ve kız kardeşime aittir.

Yayın firması dergiyi çok basit düzeyde (ders çalışması olacağından böyle) istedi...

Örnekler linkler aşağıda:

Dergi PDF leri için tıkla:
http://www.ihtiyacinne.com/turkce/urunler.aspx?id=627

yukarıdaki adresteki tüm dergiler Indesing CS2 formatında hazırlandı. Lütfen görmek istediğiniz dergiye tıklayıp örnekler kısmına bakarsanız pdf si açılacaktır.

Dergi dijital görüntü için tıkla:
http://www.emecmua.com/ihtiyac-yayincilik.aspx

yukarıdaki adresteki tüm dergiler Indesing CS2 formatında hazırlandı. Lütfen görmek istediğiniz dergiye tıklayıp örnekler kısmına bakarsanız dijital görüntüsü açılacaktır.
Bunu insanlara söyleye söyleye dilimde ytüy bitmişti. Indesign QuarkXPress e rakip bir programdır. Freehand coreldraw yada illustrator ise farklı programlardır. Teşekkürler. Bunu sende tekrar belirttiğin için.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
muhammettopkaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammettopkaya

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 30-06-2007 #9
merhaba mapuskus
indesign cs 3 kitabı yok lakin! indesign (cs yanılmıyorsam) kitabı var bu sana fazlasıyla yetecektir onları cdlerle çalışır takıldığın yerlerdede sorarsın gerisi gelecektir çünkü indesign bulunmaz hintkumaşıdır çalıştıkça görüp bağlanacaksın o halde tavsiyem ilk adım kitabı al yeni versiyondaki geliştirmeleri öğrenmen 30 dakikanı alır (30 dakika seni altadmasın bu inanılmaz işler yapıyo olmasına engel değil) arkadaşlara: herşeyden evvel in design avrupa satandardıdır ve tabi nihai noktaya yakın olmak işerinin aksamaması ve profesyonelce çalışman demektir
sağlıcakla kal
Bu mesajdan alıntı yap

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 30-06-2007 #10
Sevgili kardeşim ciddiye alıp cevap yazma zahmetine katlandığın için sonsuz teşekkürler.. Dediğini yapacağım.. Saygılarımla..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
indesign, indesign kaynak ihtiyaci