Indesign kullanımı ne durumda.

InDesign - Indesign kullanımı ne durumda. ...

firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 09-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İlk piyasaya çıktığında bayağı bi sükse yapmıştı. Herkez birbirine tavsiye ediyordu falan. Ancak son duyduklarım lisanla bile satın alan pek çok firmanın bu kullanımdan vazgeçtikleri yönündeydi.

Belki bir takım hatalar falan oldu veya kullanan eleman bulamadılar. Peki şu anda durum ne? BU programda karşılaşılan ve bir iş yerinin ihtiyaçlarına cevap veremeyecek ne var. Kıscası artıları ve eksleri nelerdir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 11-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu duyumları nereden aldığınızı bilmiyorum ve doğruluğu nedir tartışılır!...ID masaüstü yayıncılıkta kullanılan en hızlı ve sorunsuz çalışan programlardan biridir...Büyük gazetelerden tutunda profesyonel dergilere kadar bu programın kullanılması tesadüf olmasa gerek...Siz iyisimi söylentilere kulak asmayın...

Artıları ve eksileri demişsiniz ama bunun için başka bişeyle kıyaslama yapmak gerekir...Neye göre artı eksi???
Bu mesajdan alıntı yap
AkşamaDoğru isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AkşamaDoğru

Fotoğrafçı / Kayseri

Alt 11-05-2009 #3
Evet Hürriyet gazetesinin dahi tasarımcılarına bu programın eğitimini verdiğini anlatan bir haber okumuştum.
Bu mesajdan alıntı yap
sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 12-05-2009 #4
Nedemek istediğin anlaşılmıyor!! Açık konuşursan iyi olur...Ben ders vermedim bu bir artı gazete çalışanlarını küçümsüyor musun buda iki...
Bu mesajdan alıntı yap
ge0metri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ge0metri

Grafiker / İstanbul

Alt 12-05-2009 #5
arkadaşlar adobe firması tasarım programlarında tekel oldu, uluslararası firmalar indesign ve illustrator dersleri alıyorlar, yurtdışından gelen işler adobe ürünleri, adobe bridge programıyla senkronize ederek tasarım yapmayı kolaylaştırmış oluyorlar. macromedia firmasını satın almışlardı, flash, freehand, fireworks, dreamweaver vb programlar artık tekelde... öğrenmeyen geride kalacak... iş ilanlarını yıllardır izlerim son 2 yılda adobe programlar yazıyor, niteliklerde eleman arıyorlar...
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 12-05-2009 #6
izmir deyim. İlk çıktığı yıllara çok konuşulan bvir praog olduğunun biliyorum. Fakat sonradan programdaki bazı sorunlar yüzünden büyük ajansların ve kullanıcıların tekrar quark a geçtiğini söylemişlerdi. Gerçi bu lafları duyalı epey oldu. Piyasa mutlaka bir şekilde yerine oturmuştur diye düünüyordum. Öyle de olmalı.
İndesign i öğrenmeyi düşünüyorum. ÖNcelikle programı bulmam laızm. Sanırım bugün yarın bulurum. Verdiğini bilgilerle kendimi geliştiririm. Beni indesign öğrenme kararı aldıran en büyük etkende seçimlerde yaşadığım sıkıntı. Kendim corel kullanıcıyım. Bütün herşey izmir de yapıldıktan sonra çokda sorunla karşılaşmıyorum. Ancak seçimde istanbul a bir baskı göndermemiz gerekiyordu. Akla karayı seçtik yani. Dosya boyu büyük olduğu için göndermekte sıkıntı çektik. Hadi o normal. Convertlendiği halde bile ordaki bilgisayarlarda açarken sorunlar çıktı. PDF göndereyim dedim, corel düzgün bir PDF yapamadı.
Bu mesajdan alıntı yap
izmox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izmox

Eğitimci / İstanbul

Alt 18-05-2009 #7
Kullanım, hat safhada. Avrupada olay bitmiş. CS5 isteniyor. Biz ise emekliyoruz CS2 de... Gerçi ben 4 ile girdim olaya da.. Ama çok eksiği var yinede programın, kullandıkça merak ediyorum arasıra var mı bu özellik diye. Hatta bazen buraya da soruyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 21-05-2009 #8
10 senedir ID kullanıyorum... İyiki varsın ID...

Zaman bana kalıyorrrr....
Bu mesajdan alıntı yap