indesign matbaa bilgim yok yardım ?

InDesign - indesign matbaa bilgim yok yardım ? ...

fsahinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fsahinoglu

Grafiker / Trabzon

Alt 26-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar matbaa için photoshopta 305 dpi lik dergi tasarladım fakat içerisindeki yazıların indesignde ayarlanması gerekiyormuş yazıların puntoları yeri geliyor 11 yada 12 punton ebatında ben photshop çalışmasını indesigne atıp yazıları orada nasıl düzenleyip matbaaya hazır hale getirebilirim.
bir deneme yaptım photosho çalışması 100 mb sa indesigne atıp kayıt ettiğimde 1 mb bir şey oluyor garip geldi bana bir yerde yanlış mı yapıyorum yardım ederseniz sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 27-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
PS de dergi, katalog, gazete gibi şeyleri yapman elbette mümkündür. Ancak gereksiz ve yıpratıcıdır. Bu yüzden yol yakınken çalışmanızı ya komple ID de yapın, ya da bu mümkün değilse, PS de yaptığınız tasarımları "Bacground" olarak id ye çekin, yazıları tekrar üzerine yazın. Gerçekten bu işlere merakınız varsa doğru ürünü üretmek için doğru aleti kullanmayı en başa koymalısınız. Kolay gelsin.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
fsahinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fsahinoglu

Grafiker / Trabzon

Alt 27-02-2013 #3
PS de dergi, katalog, gazete gibi şeyleri yapman elbette mümkündür. Ancak gereksiz ve yıpratıcıdır. Bu yüzden yol yakınken çalışmanızı ya komple ID de yapın, ya da bu mümkün değilse, PS de yaptığınız tasarımları "Bacground" olarak id ye çekin, yazıları tekrar üzerine yazın. Gerçekten bu işlere merakınız varsa doğru ürünü üretmek için doğru aleti kullanmayı en başa koymalısınız. Kolay gelsin.
id diyorsunuz ama indesigni hiç kullanmadım birisi msn eklesede teamwiaverla makinamda gösterse çalışmayı indesigne atıp matbaaya hazır hale nasıl getirilir şeklinde .
Bu mesajdan alıntı yap