İndesign Matbaa için PDF ayarları

InDesign - İndesign Matbaa için PDF ayarları Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar PDF export yaparken bu taşma problemi ile karşılaşıyorum herşeyi doğru yapmama rağmen http://imageupload.org/?d=3C2B57A81...

Rafiq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rafiq

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Dosya13

Alt 21-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar PDF export yaparken bu taşma problemi ile karşılaşıyorum herşeyi doğru yapmama rağmen

http://imageupload.org/?d=3C2B57A81
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 21-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gördüğüm kadarıyla iki sayfayı yanyana çalışmışsın, yani 2-3, 4-5, 6-7 gibi bu doğru bir çalışma yöntemidir.
Pdf yaparken bleed bölümünde 3'er mm taşırma verdiğinde, doğal olarak 3teki tasarımın sol kısmını 2nci safyanın sağına taşırma payı olarak verecektir. Bu da doğal olandır. Çünkü 3 mm sayfanın dışına çıktığında karşılaştığı kısım o dur indesign'in.

Bu da bir sorun değildir. Yani 2nci sayfada sarı bölüm kalmaz. Hımm ne yapabilirsin o zaman çift sayfaların sağ tarafına, tek sayfalarında sol tarafına taşırma payı vermezsin. Bu problemin de ortadan kalkar. Ama montajı yapacak olan arkadaşına bunu belirtmen gerekir.

kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Rafiq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rafiq

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 21-07-2011 #3
Çok Teşekkür Ederim evet sorunum çözüldü....Ben sayfaları yan yana tasarlıyorum ya'ni
2-3, 4-5...........buna göre de böyle oluyordu..
Bu mesajdan alıntı yap

« setup | incopy »