Indesign Print yapma

InDesign - Indesign Print yapma ...

Indesign Print yapma
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Indesign Print yapma

Alt 15-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar a5 300 sayfalık bir kitap oluşturdum. Ve bunu ben çıktı almak istiyorum kendi yazıcımdan. Sorum şu olacak. Arkalı önlü sayfa numaraları düzgün bir şekilde çıktı almak istiyorum. yani kontrol istiyorum. Bunu id ile yapabilirmiyim. Ctrl+P de böyle bir özellik varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 15-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Safya numaralarinda sorun ne olabilirki, sonucta onlarda bir yazi. Diger yazilarla birlikte cikar.

Ama ben master kullanarak kitap hazirladim. Cikarmi yine dersin tabiki cikar.

Ikincisi bunu denemenin en iyi yolu, 1-10 kadar sayfalari bir print yapmak desek...

Sayfalari birbirinden bagimsiz calistim ve elle sayfa numarasi verdim ben oyle masterdan falan anlamam diyorsaniz, hemen kararini degistir bir master sayfasi yap ve ordan numaralandir. Baskiya verdiginiz matbaa sizin icin dua edecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 15-07-2008 #3
Arkadaşlar a5 300 sayfalık bir kitap oluşturdum. Ve bunu ben çıktı almak istiyorum kendi yazıcımdan. Sorum şu olacak. Arkalı önlü sayfa numaraları düzgün bir şekilde çıktı almak istiyorum. yani kontrol istiyorum. Bunu id ile yapabilirmiyim. Ctrl+P de böyle bir özellik varmı?
nasıl ben anladım 1-3-5-7-... sayfaları ilk önce çıktı almak istiyorsunuz daha sonra çevirip 2-4-6-8-... sayfaları olmasını istiyorsunuz.

Ctrl + P gelip General menü içinde Pages özelikleri var. Orada Odd Pages Only - tek tek sayfaları çıkış alabiliyorsunuz yani ilk önce 1 sayfa daha sonra sayfayı çevirip 2 sayfa çıktı alabiliyorsunuz.

Even Pages Only komutu verin, Range : 1, 3, 5... daha sonra sayfaları çevirip 2, 4, 6 ... dersiniz. ama bence böyle aklınız karışabilir. en iyise tek tek sayfaları çıkış almak...
Bu mesajdan alıntı yap
baranbeyy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baranbeyy(35)

Grafiker / Antalya

Alt 15-07-2008 #4
Teşşekürler arkadaşlar hazırladım.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
indesign, print, yapma