Indesign Soru ve Sorunlarınız

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Indesign Soru ve Sorunlarınız ...

Konu Kapatılmıştır
Indesign Soru ve Sorunlarınız
sinkul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinkul

Bilg. Teknikeri / Ankara

Standart
Alt 03-08-2008 #161
Sponsorlu Bağlantılar

hatice hanım metin akıtma konusunu güzelce bi işleseniz...şimdiden teşekkürler

İnDesing hakkındaki tüm soru ve sorunlarınızı bu topik altında cevaplanacakdır lütfen bu topik dışında konu açmayınız ...
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Standart
Alt 03-08-2008 #162
                             Sponsorlu Bağlantılar
hatice hanım şu konuyu bi işleseniz...iş yerinde ciddi sıkıntılar yaşadım ve hala çözülmedi...siteyede baş vurdum ama yanıtlayan yok...teşekkürler

sıkıntı yaşıyorsunuz olablir ama forum kuralları bir daha okuyunuz

beklersiniz size cvp mutlaka verirler

03-) Foruma mesaj gönderirken, boş mesaj göndermek, konuyla alakası olmayan mesaj göndermek, "+1, bence de, güzel," gibi belli bir amacı, paylaşımı olmayan mesaj göndermek, alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki DÜZENT butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

* Yukarıda yazılı olan “Forum Kurallarına” aykırı durumlar hariç, İşveren, İş arayan ve İkinci El pazarı ana başlıklarının altında yayınlanmakta olan ilanlardaki mesaj sahipleri mesajlarının/ilanlarının güncelliğini belirtmek maksadı ile belirli zaman aralıkları (gün içersinde 1 defalık hak) ile güncelleme hakkını sahiptirler.Akıtılan metin çerçeveleri

Bir çerçeve içindeki metin diğer çerçevelerden bağımsız olabilir veya bağlı çerçeveler arasında akabilir. Bağlı çerçeveler arasında metni akıtmak için önce çerçeveleri bağlamalısınız. Bağlı çerçeveler aynı sayfa veya yayılmada ya da belgedeki başka bir sayfada olabilir. Çerçeveler arasında metni bağlama işlemine metni akıtma denir.

Her metin çerçevesi, diğer metin çerçevelerine bağlantı oluşturmak için kullanılan bir giriş portu ve bir çıkış portu içerir. Boş giriş veya çıkış portu, sırasıyla öykünün başlangıcını veya sonunu belirti. Porttaki ok, çerçevenin başka bir çerçeveye bağlandığını belirtir. Çıkış portundaki kırmızı artı işareti (+), öyküde yerleştirilecek başka metin olduğunu ancak yerleştirilecek metin çerçevesi olmadığını belirtir. Bu görünmeyen diğer metne taşan metin denir.
Akıtılan çerçeveler

A.
Öykünün başındaki giriş portu

B.
Sonraki çerçeveye akmayı belirten çıkış portu

C.
Metni akıtma

D.
Önceki çerçeveden akmayı belirten giriş portu

E.
Taşan metni belirten çıkış portu

Akıtılan çerçevelerin görsel temsilcilerini görmek için Görünüm > Metin Akıtmalarını Göster'i seçin. Metin içeren veya içermeyen metin çerçevelerini akıtabilirsiniz.
Indesign Soru ve Sorunlarınız
kronos35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kronos35

Grafiker / İzmir

Standart

acele convert sorunu

Alt 13-08-2008 #163
arkadaşlar ındesıgn de çok sayfalı bir iş yapıyorum (200 sayfa kadar) baskıya pdf göndereceğim.Birkaç sorum olacak.
1- ındesıgnde pdf yaparken yazılara convert gerekirmi.
2- erekirse ki gerekicek. creat outlınesten yapılıyor ama tüm sayfaları aynı anda nasıl yaparım.yani tüm yazıları (200 sayfayıda) aynı anda nasıl seçebilir ve creat outlınes uygulayabilirim.
çok acil cevaba ihtiyacım var.yardım da bulunacaklara şimdiden sonsuz teşkkürler.
Bilgim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bilgim

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Standart
Alt 13-08-2008 #164
yetkılı arkadaşlar kusura bakmasınlar teleştan konuyu yanlış yere açtım ama silemedimde, benim sorunum resimleri alıyorum ama yazı dökümanını alamıyorum onu nasıl yapacam acaba
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(38)

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 15-08-2008 #165
bu link size yardımcı olacakdır koluy gelsin...

http://www.grafikerler.net/indesign-...19.html?t=4619
kolay gelsin linkte anlatılanları uygulamaya çalıştım. adım adım yapmama rağmen numaralandırma gerçekleşmedi. denediğim iş indesignda hazırlanmış bir iş değil, pdf formatında importlandı.bu engel değildir herhalde diye düşünüyorum.sonuçta bir master page var... ben değişik denemeler yapmaya devam edip nedenini bulursam söyleyeceğim.ancak yine de muhtemel nedenler varsa belirtirseniz sevinirim.kolay gelsin herkese iyi çalışmalar::sadsmile:
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Standart
Alt 15-08-2008 #166
arkadaşlar ındesıgn de çok sayfalı bir iş yapıyorum (200 sayfa kadar) baskıya pdf göndereceğim.Birkaç sorum olacak.
1- ındesıgnde pdf yaparken yazılara convert gerekirmi.
2- erekirse ki gerekicek. creat outlınesten yapılıyor ama tüm sayfaları aynı anda nasıl yaparım.yani tüm yazıları (200 sayfayıda) aynı anda nasıl seçebilir ve creat outlınes uygulayabilirim.
çok acil cevaba ihtiyacım var.yardım da bulunacaklara şimdiden sonsuz teşkkürler.
eğee sizin text alanı linklendirmiş halde o zaman Ctrl + A yapıp bütün yazı seçebilirsiniz. Ctrl + A - Select All (tümu seç) Öylece Creat edebilirsiniz. Ama bence pdf yaparak bu işlem yapması gerek yok? eğer indesign dosyayı başka yere göndereceksiniz Create etmelisiniz.

iyi çalışmalar
cicekuslu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cicekuslu(37)

Desinatör / İstanbul

Standart
Alt 16-08-2008 #167
indesign programını nasıl indirebilirim demosuz varmı bu programı öğrenmek işstiyorumda
malegoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

malegoz

Hiç Biri / Eskişehir

Standart

pdf export

Alt 16-08-2008 #168
ADOBE INDESIGN da hazırladıgım bir broşürü pdf (high quality) olarak export ettiğim zaman %100 magenta %100 yellow degeri düşüyor.

renk kaybı yaşamadan, nasıl export etmeliyim...
şimdidien teşekkürler.
graphics06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphics06

Grafiker / Ankara

Standart
Alt 29-08-2008 #169
benimde bir sorum olacak benim her ay tasarladığım bir dergi var son iki sayısını INDESIGN yapıyorum yanlız bir konu çok vaktimi alıyor derginin sayfa numaraları önceden billi olmadığı için rasgele tasarımları yapıyorum çıktı aldıktan sonra sayfa numaralarını müşteri belirliyor onun vermiş olduğu numaralara göre bende sayfaların yerini değiştiriyorum sayfaların olduğu pencerede mausla taşıyarak yerleştiriyorum bunu yapmanın daha kolay bir yolu varmı. Şimdiden teşekkürler
Melih Yongacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Melih Yongacı

Sanat Yn. / İstanbul

Standart
Alt 29-08-2008 #170
Selam,

Indesign programında hazırladığınız herhangi bir çalışmayı eğer bir başka yere gönderecekseniz pdf ( Portable Document Format / Taşınabilir Dosya Formatı ) olarak kaydetmeniz yeterlidir.

Bu ilgili çalışma eğer;

a ) Basımı yapılacak bir çalışma ise; File > Adobe PDF Presets > Press Quality bölümüne tıklayıp açılan pencerede gerekli ayarları yaptıktan sonra ( Bleed vb. ) kaydetmeniz yeterlidir.

b ) İnternette yayınlanacak ya da yalnız görsel amaçlı kullanılacak ise; File > Adobe PDF Presets > Smallest File Size bölümüne tıklamanız eğer varsa Bleed seçeneğini seçili durumdan kurtarıp kaydetmeniz yeterlidir.

Bunun dışında PDF olarak kaydedeceğiniz dosya üzerinde yazdığınız yazıları Type > Create Outlines yapmanıza gerek yok.

Kaydedeceğiniz dosya üzerinde renk kayıpları oluyorsa eğer bu dosyayı bir de Press Quality modunda kaydedip deneyin.

Indesign programında hazırladığınız derginin sayfaları üzerinde yer değişikliği yapmanızın kolay bir yolu var. İlgili sayfayı Object > Group komutu vererek kopyalayın. Yapıştırmak istediğiniz sayfaya gelip tıklayın. Edit > Paste in Place komutunu verin. İlgili sayfanız kopyalandığı yerdeki konum özellikleriyle yapıştırmak istediğiniz sayfaya yapışacaktır.

Bilginize,

Saygılar...
Konu Kapatılmıştır

Tags
adobe indesing, cs2, import, indesign, indesing anlatim, indesing ders, indesing dersleri, indesing problem, soru, sorunlariniz, sorunlarınız

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Illustrator soru ve sorunlarınız Hande DEMİR Illustrator Soru ve Sorunlarınız 488 05-02-2009 23:01:59
Photoshop hakkında soru ve sorunlarınız Gökhan TEKİN Photoshop Soru ve Sorunlarınız 978 04-02-2009 23:31:54
corel draw soru ve sorunlarınız Gökhan TEKİN Corel Draw Soru ve Sorunlarınız 1684 04-02-2009 19:01:41
indesign grep soru (?) malegoz InDesign 0 19-08-2008 13:15:42

Kapat
Şifremi Unuttum?