indesign ters çıktı alma

InDesign - indesign ters çıktı alma Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar indesgn da ilk defa bi şiir kitabi dizdim tek renk siyah olduğu için film kullanmayıp aydingerden vereceğim çıktıları. Ama kolay yoldan sayfaları ters çeviremedim. Yanı corel de ...

indesign ters çıktı alma
hatice67626 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hatice67626

Grafiker / Rize

indesign ters çıktı alma

Alt 27-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar indesgn da ilk defa bi şiir kitabi dizdim tek renk siyah olduğu için film kullanmayıp aydingerden vereceğim çıktıları. Ama kolay yoldan sayfaları ters çeviremedim. Yanı corel de var ya print sayfasından mirror yapıp otomatik ters çıktı alabiliyoruz. ındesgn da bunun gibi kolay bi yolu var mı yoksa tek tek ters çevirmem gerekiyo mu. Bilen varsa yardım etsin lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sarcoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarcoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 27-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yazıcın ters çıkışı desteklemiyorsa normal yoldan alman zor fakar print (ctrl+p) menüsünden yazıcı olarak adobe pdf seçersen ve ordanda output kısmından flip ayarından harizonal yaparak pdf kaydedersen (basarsan) sonra kaydettiğin pdf yi bastırırsan ters olarak çıkış alabilirsin biraz uzun olgu ama en garanti yol bu benim bildiğim
Bu mesajdan alıntı yap
hatice67626 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hatice67626

Grafiker / Rize

Alt 27-10-2008 #3
arkadaşım bu yazıcıdan pdf seçmeyi nasıl yapacağim bende outputtaki flip ayarları pasiv aktiv yapmaya çalışıyorum ama olmuyo
Bu mesajdan alıntı yap
fiko06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fiko06

Grafiker / Ankara

Alt 28-11-2008 #4
Arakdaşlar Flip in aktif olması için Output tan Color menusünden Seperations seçeneği var onu seçmeniz gerekmektedir. Yani Horizontal yapabilmek için Seperations seçimini seçmeniz gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap
agocer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agocer

Grafiker / Adana

Alt 04-08-2009 #5
Fiko06'nın dediği gibi flip in aktif olması için seperation seçeneğinin aktif olmasına gerek yok...
çünkü seperation'u aktif yapmak için yazıcının Postscript desteği olması gerekir. yani yazıcın PS değilse ters çıkış alamazsın. illaki alacağım diyorsan CTRL+P dedikten yazıcı olarak sonra Adobe Postscript File'ı seçip ondan sonra gerekli ayarların aktif olduğunu göreceksin....
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
alma, cikti, çıktı, indesign, ters