Indesign ve katalog

InDesign - Indesign ve katalog Sponsorlu Bağlantılar Indesign kullanmaya daha bugun başladım.. daha oncelerı illustrator de hazırlıyordum katalogları ama indesign daha profesyonel kesim payları vs vs o yuzden indesign kullanmaya karar verdım suan sorunlarımdan biri ...

Indesign ve katalog
Remove isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Remove

Grafiker / İstanbul

Indesign ve katalog

Alt 01-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Indesign kullanmaya daha bugun başladım.. daha oncelerı illustrator de hazırlıyordum katalogları ama indesign daha profesyonel kesim payları vs vs o yuzden indesign kullanmaya karar verdım suan sorunlarımdan biri transparan resim nasıl atarım ? herhangi bir resim attık dıyelım resımın boyutlarını ps demı ayarlamalıyım yoksa indesign da resım bozulmadan ayarlanıyormu ( ben bulamadım ) yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fberber isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fberber

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle InDesign dünyasına hoşgeldin sevgili Remove.

File>Place... komutuyla eklediğin resimler InDesign dökümanına Link olarak bağlanır. Bundan dolayı resimleri düzenleyebilmen için öncelikle Windows>Links komutuyla Links panelini açman gerekir.

Links panelini açtıktan sonra eklediğin resimlerin orada listelendiğini görürsün.
Düzenlemek istediğin resmin üzerine sağ tıkla ve Edit Original tıkla. Resim Photoshop'ta açılacaktır. İstediğin deşiklikleri yapıp kaydettikten sonra resmin son güncel halinin InDesign dökümanına aktarıldığını göreceksin.

Gelelim transparan özelliğine...
Resmini seçtikten sonra Object>Effects>Transparency... komutunu tıkla.
Açılan pencerenin sol tarafında efektlerin isimleri, sağ tarafında da seçili efektin ayarları görüntülenir.

Sol Taraftan Transparency'nin seçili olduğundan emin ol ve sağ taraftan Opacity değerini istediğin gibi ayarlayarak saydamlığı yakala...

İnşallah yardımcı olmuşumdur.
Bu mesajdan alıntı yap
Remove isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Remove

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2009 #3
cok yardımcı oldunuz tesekkur ederımm.. Indesign ve katalog
Bu mesajdan alıntı yap